To become a global home doors and Windows industry respected factory.

Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 1
Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 2
Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 3
Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 4
Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 1
Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 2
Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 3
Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 4

Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум

Апратирај

Детали за производот на добавувачите на алуминиумски прозорциБрзо прегледName


Материјалите за заптивки што се користат во добавувачите на алуминиумски алуминиумски прозорци WJW се гарантира дека се хемиски компатибилни со какви било течности или цврсти материи, вклучувајќи растворувачи, средства за чистење или пареа. Производот има добар ефект на запечатување. Материјалите за заптивање што се користат во него се карактеризираат со висока херметичка и компактност што не дозволува да помине ниту еден медиум. Добавувачите на алуминиумски прозорци развиени и произведени од нашата компанија се широко применети во многу индустрии и полиња и можат целосно да ги задоволат разновидните потреби на клиентите. Луѓето можат да го користат овој производ за да им помогнат да го намалат загадувањето на животната средина. Може да спречи какво било истекување на токсични материи во воздухот и изворот на вода.Информации за продукт


WJW Aluminium ќе ви ги покаже специфичните детали за производот подолу.

Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 5
Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 6

Прозорците со тенди се одлична опција за оние кои сакаат да додадат стил и личност во своите домови. Овие прозорци се високо енергетски ефикасни и нудат одлични акустични перформанси поради нивното целосно периметарско запечатување околу појасот.


Тие се исто така одлични во блокирањето на бучавата, што ги прави одличен избор за оние кои живеат во прометни урбани области. Прозорците со тенди/куќишта се достапни во опции со единечни и двојни застаклени опции и можат да бидат опремени со опции за заклучување со клуч за дополнителна безбедност.  


Чистиот и рационализиран изглед на прозорецот за тенди/ куќиште е постигнат преку неговите модерни профили со закосени појаси и мониста за застаклување.  


Моделот Urban се одликува со континуиран систем на шарки со кука и опција за намотување со синџир или мачка за лесно ракување. Прозорецот за тенди/ куќиште е достапен во различни големини и конфигурации за да одговара на секој дом.

Во ред. WJW , нудиме различни заптивки за појаси за да ги задоволиме вашите специфични потреби. Без разлика дали ви треба зголемена затегнатост на времето или термичка удобност, имаме заптивка за појас што ќе ги задоволи вашите потреби.


Целосните периметарски заптивки на појасите се дизајнирани да ја подобрат затегнатоста од временските услови и можат да обезбедат зголемена термичка удобност кога се користат со двојни застаклените прозорци. Разни достапни стилови може да се интегрираат со лизгање, куќиште и Алуминиумски прозорци Вкупно решение на прозорецот.


Најсовремените производствени капацитети на WJW вклучуваат машини за истиснување, производствени линии за анодизирање и електрофореза, линии за производство на прашкасти облоги, производствени линии за пренос на топлина од дрвени зрна и производни линии за премази PVDF. Ова ни овозможува да обезбедиме висококвалитетен производ кој ги задоволува вашите специфични потреби.  

Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 7

Технички податоциРазмени на рамка 101 x 50Мм
Алум. Дебелоста 2,0-2.2mm
Детали за глупости/Една желба 5 - 13,52mm
Детали за глупости/ Двојно глеци 18 - 28 метри
Максимален перформанс на производи SLS/ULS/WATER AS BELOW
SLS (состојба на ограничување на услугата) Pa 2500
ULS 5500
Водата 450
Максимални препорачувани големини Висина 3150 мм / Ширина 2250 мм / Тежина 200 кг по панел
Термална перформанса Uw опсег SG 4.3 - 6.1

SHGC опсег SG 0. 38 - 066

Uw опсег DG 3.0 - 3.9

SHGC опсег DG 0. 22 - 055
Главен хардверот може да изберете Kinlong или Doric, 15 години гаранција
Времето отпорно печатење Guibao/Baiyun/или еквивалентен бренд
Структурна печатка Guibao/Baiyun/или еквивалентен бренд
Надворешна рамка EPDM
Срање на лепаки Силикон

Опсег на WJW на прозорци

Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 8

Во ред. WJW алулиумија асортиманот на прозорци и врати е дизајниран да ги обезбеди цврстината и перформансите што се потребни во архитектонските апликации од високата класа. Системот за кадрирање од 125 mm е значително посилен од конвенционалните системи, што овозможува големи полу-комерцијални конфигурации.  


Ова ви го дава најдоброто од двата света - силата и стабилноста на комерцијалниот систем со естетската привлечност на станбениот систем. Системот WJW вклучува неколку функции што го прават идеален за употреба во апликации од високата класа. Најзначајно од нив е вклучувањето на термички прекин. Тоа помага да се намали загубата на топлина низ рамката, што го прави системот енергетски поефикасен. Исто така, помага да се намали кондензацијата и таложењето мраз, што го прави идеален за употреба во ладна клима. Во ред. WJW алumiниумски системи е достапен во различни завршни материјали, вклучително и премачкување во прав и анодизирање. Ова ви дава флексибилност да создадете уникатен изглед за вашиот проект.

WJW100 напред & Системот за прозори на куќиште има мазни рамни профили на појас, интегрирана линија на монистра и заоблен нос за да се постигне модерен, но класичен изглед. Истата карактеристика се пренесува преку системите со шарки на вратата WJW100 за да се обезбеди унифицирана естетика низ целиот опсег.  


Способен за сместување на екстензивно двојно застаклување со високи перформанси и способен да постигне единечни појаси до 2400 mm во висина, тенда WJW100 & Куќиштето претставува сопствена класа по стил и изведба.  


Опцијата за премачкување во прав, исто така, обезбедува високо ниво на заштита од оштетување од УВ, што го прави идеален за употреба во сурови средини. Овој систем е идеален за оние кои бараат елегантен и стилски прозорец или врата што не ја жртвува функционалноста. WJW100 напред & Куќиштето е совршено за нови градби и проекти за реновирање.

Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 9
Добавувачи на алуминиумски прозорци WJW Производство на алуминиум 10

Користа:

● Системот за архитектонско обликување од 125 mm е висококвалитетен систем со голем капацитет, способен за височини на појасите до 2400 mm.

● Нуди одлична безбедност и опции за проверка на инсекти, што го прави идеален за комерцијални и станбени апликации.

● Системот е исто така лесен за инсталирање и одржување, што го прави исплатливо решение за вашите потреби за застаклување.

● Широк опсег на опции за типови, дебелини и бои на стакло

● Различни завршни облоги за анодизирање и премачкување во прав, по избор

l Приспособливи профили на рамки за да одговараат на вашите специфични потреби

● Различни хардверски опции за избор

● Интегрирани опции за безбедност и проверка на инсекти

● Достапни се електрични намотки за лесно ракување

● Позитивно запечатување за подобрени временски перформанси

FAQ

1 Q:   Што е алуминиумски прозор за тенди?

О: Прозорецот од алуминиумски тенди има шарки на горниот дел од рамката и се ниша нанадвор од дното. Тие можат да се отворат со едноставна рачка или со основно лизгање на хардверот Easy-Slide Operator. Прозорците со тенди се одлични на места каде што може да се користи дополнителна вентилација и светлина

2 Q:   Колку се сигурни алуминиумските тенди прозорци?

О: Прозорците со алуминиумски тенди најчесто се обезбедуваат со брава со клуч што е интегрирана во механизмот за намотување (кој го снабдуваме како стандарден хардвер), што овозможува прозорецот да се заклучи во делумно отворена положба, иако целосното затворање е секогаш посигурно.

3 Q:   Дали алуминиумските тенди дозволуваат проток на воздух?

О: Не само за кујни, алуминиумскиот прозор со тенди може да го оптимизира протокот на светлина и воздух во секоја просторија - и во секое време. Нејзината рамка се отвора нанадвор за да ги пушти ветриците додека ја задржува влагата надвор и - бидејќи е закачена на врвот - тоа значи дека може дури и да ја проветри куќата при силен дожд!

4 Q:   За што се добри прозорите од алуминиумски тенди?

О: Прозорците со алуминиумски тенди може да се постават повисоко на ѕидовите од многу други типови на прозорци. Високата поставеност на прозорците е корисна за снимање на природна светлина и вентилација, додека исто така го максимизирате просторот на ѕидот и ја одржувате приватноста. Прозорците со тенди нудат супериорни опции за приватност во однос на другите прозорци што се отвораат.

5 Q:   Која е разликата помеѓу прозорец и алуминиумски тенди?

О: Клучната разлика помеѓу прозорите со алуминиумски обвивки и прозорците со алуминиумски тенди е местото каде што се закачени. Прозорците на куќиштето се шарки настрана, додека прозорците од тенди шарки на врвот. И двата типа на прозорци се отвораат целосно нанадвор, што го прави кој било од стиловите одличен избор кога сакате многу вентилација и природна светлина.Информации за компанијата


Foshan WJW Aluminium Co., Ltd е компанија главно ангажирана во управувањето со алуминиум, алуминиумски врати и прозорци, лоцирана во WJW Алуминиум е секогаш ориентиран кон клиентите и посветен на нудење на најдобри производи и услуги за секој клиент на ефикасен начин. WJW Aluminium има голем број високообразовани и иновативни вработени. Тие даваат огромен придонес во развојот на претпријатието. WJW Aluminium е посветен на решавање на вашите проблеми и обезбедување на едношалтерски и сеопфатни решенија.
Добредојдовте клиенти да соработуваат со нас!


нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Doors and Windows aluminum profiles, aluminum alloy doors and windows finished products, curtain wall system, you want, all in here! Our company engaged in doors and Windows aluminum research and development and manufacturing for 20 years.
нема податок
cONTACT US

Contact Person: Bruce Wang

Phone: +86 13902826415

Whatsapp:+86 13902826415

E-Mail: info@aluminum-supply.com

Add: No. 17, Liannanshe Workshop, Songgangtang, Shishan Town, Nanhai District, Foshan City

Copyright © 2022 Foshan WJW Aluminum Co., Ltd. | Sitemap Design by Lifisher
разговор преку Интернет
We are here to help you! If you close the chatbox, you will automatically receive a response from us via email. Please be sure to leave your contact details so that we can better assist