To become a global home doors and Windows industry respected factory.

Производители на станбени алуминиумски прозорци Бренд WJW алуминиум-1 1
Производители на станбени алуминиумски прозорци Бренд WJW алуминиум-1 1

Производители на станбени алуминиумски прозорци Бренд WJW алуминиум-1

Апратирај

Предности на компанијата


· Ткаенината на производителите на станбени алуминиумски прозорци WJW алуминиум се набавува од доверливи добавувачи кои имаат потпишано долгогодишни договори со нас за да се обезбеди најдобар квалитет на ткаенината.


· Производот има чиста површина. Конструиран е со антибактериски материјали кои ефикасно ги одбиваат и уништуваат заразните организми.


· WJW Aluminium нуди решенија кои го олеснуваат бизнисот на клиентите со конкурентни цени.


Производители на станбени алуминиумски прозорци Бренд WJW алуминиум-1 2

Опис на производи


Со шарки на врвот и замавнувајќи се нанадвор за да се отвори во основата. Поддржува безбедност и стандардни екрани. Тендовите се паметен избор бидејќи може да се остават отворени за проветрување дури и кога се очекува дожд. Со нив може да се ракува со рачки на камери, намотувачи на прозорци или автоматски намотки поврзани со вашиот Smart home / CBUS систем.


Прозорците со тенди имаат можност да изгледаат или ретро или модерно поради нивната способност да имаат појас што изгледа како квадрат. Прозорците со тенди се со високи перформанси, и од термичка и од акустична перспектива, поради вистинското целосно периметарско запечатување околу појасот. Тие можат да бидат единечни или двојно застаклени и достапни со опции за заклучување со клуч.


Прозорецот за тенди/ куќиште е дизајниран да обезбеди чист и рационализиран изглед со неговите модерни профили со закосени појаси и застаклени мониста. Урбан се одликува со континуиран систем на шарки со куки и опции за намотување на ланец или држачи за појаси за лесно ракување. Целосните периметарски заптивки на појасот се дизајнирани да ја подобрат затегнатоста на времето и заедно со опцијата за двојно застаклување, можат да обезбедат зголемена термичка удобност и перформанси. Со оглед на тоа што, може да се интегрира со дополнителен избор на лизгачки, куќишта и двојни обесени прозорци за да обезбеди целосен прозорец решение.


Објекти и користите:

• Чисто изгледот

• Опции за единечно и двојно застаклување

• Заклучливи опции за хардверот

• Позитивно запечатување за подобрени временски перформанси

• Достапници на електрични ветрови

• Интегрирани опции за проверка на инсекти и безбедност

Технички податоци

Размени на рамка 150Мм
Алум. Дебелоста 2,0-2.2mm
Детали за глупости/Една желба 5 - 13,52mm
Детали за глупости/ Двојно глеци 18 - 28 метри
Максимален перформанс на производи SLS/ULS/WATER AS BELOW
SLS (состојба на ограничување на услугата) Pa 2500
ULS 5500
Водата 450
Максимални препорачувани големини Висина 3150 мм / Ширина 2250 мм / Тежина 200 кг по панел
Термална перформанса Uw опсег SG 4.3 - 6.1
SHGC опсег SG 0. 38 - 066
Uw опсег DG 3.0 - 3.9
SHGC опсег DG 0. 22 - 055
Главен хардверот може да изберете Kinlong или Doric, 15 години гаранција
Времето отпорно печатење Guibao/Baiyun/или еквивалентен бренд
Структурна печатка Guibao/Baiyun/или еквивалентен бренд
Надворешна рамка EPDM
Срање на лепаки Силикон

Опсег на WJW на прозорци  

Производители на станбени алуминиумски прозорци Бренд WJW алуминиум-1 3

Палетата на прозорци и врати на WJW се карактеризира со значителен систем за рамка од 125 mm за да се обезбеди силата и перформансите што се потребни во архитектонските апликации од високата класа. Вродената сила на овој систем овозможува големи полу-комерцијални конфигурации додека сè уште обезбедува станбена естетика, што не е можно со комерцијалните системи.


Системот на прозори за тенди и куќишта WJW100 има мазни рамни профили на појас со интегрирана линија на мониста и заоблен нос за да се постигне модерен, но класичен изглед. Истата карактеристика се пренесува преку системите со шарки на вратата WJW100 за да се обезбеди унифицирана естетика низ целиот опсег. Способен за сместување на големо двојно застаклување со високи перформанси и можност за постигнување единечни појаси до 2400 mm во височина, WJW100 Aning & Куќиштето претставува сопствена класа во однос на стилот и изведбата.


Еднозастаклен двојно застаклен ветер и вода со акустична оцена WERS Flyscreen Опција Циркулација на воздухот

Користа

• Систем за архитектонско врамување од 125 мм со врвен квалитет

• Опции за едно и двојно застаклување со голем капацитет

• Способен за висини на појасот до 2400mm

• Интегрирани опции за проверка на инсекти и безбедност

Производители на станбени алуминиумски прозорци Бренд WJW алуминиум-1 4

FAQ

1 Q:   Што е алуминиумски прозор за тенди?

О: Прозорецот од алуминиумски тенди има шарки на горниот дел од рамката и се ниша нанадвор од дното. Тие можат да се отворат со едноставна рачка или со основно лизгање на хардверот Easy-Slide Operator. Прозорците со тенди се одлични на места каде што може да се користи дополнителна вентилација и светлина

2 Q:   Колку се сигурни алуминиумските тенди прозорци?

О: Прозорците со алуминиумски тенди најчесто се обезбедуваат со брава со клуч што е интегрирана во механизмот за намотување (кој го снабдуваме како стандарден хардвер), што овозможува прозорецот да се заклучи во делумно отворена положба, иако целосното затворање е секогаш посигурно.

3 Q:   Дали алуминиумските тенди дозволуваат проток на воздух?

О: Не само за кујни, алуминиумскиот прозор со тенди може да го оптимизира протокот на светлина и воздух во секоја просторија - и во секое време. Нејзината рамка се отвора нанадвор за да ги пушти ветриците додека ја задржува влагата надвор и - бидејќи е закачена на врвот - тоа значи дека може дури и да ја проветри куќата при силен дожд!

4 Q:   За што се добри прозорите од алуминиумски тенди?

О: Прозорците со алуминиумски тенди може да се постават повисоко на ѕидовите од многу други типови на прозорци. Високата поставеност на прозорците е корисна за снимање на природна светлина и вентилација, додека исто така го максимизирате просторот на ѕидот и ја одржувате приватноста. Прозорците со тенди нудат супериорни опции за приватност во однос на другите прозорци што се отвораат.

5 Q:   Која е разликата помеѓу прозорец и алуминиумски тенди?

О: Клучната разлика помеѓу прозорите со алуминиумски обвивки и прозорците со алуминиумски тенди е местото каде што се закачени. Прозорците на куќиштето се шарки настрана, додека прозорците од тенди шарки на врвот. И двата типа на прозорци се отвораат целосно нанадвор, што го прави кој било од стиловите одличен избор кога сакате многу вентилација и природна светлина.


Компанија:


· Foshan WJW Aluminium Co., Ltd е производител на производители на станбени алуминиумски прозорци основани пред многу години. Имаме големо и богато искуство во оваа индустрија.


· Foshan WJW Aluminium Co., Ltd инвестира во опрема со голема брзина и автоматска опрема за да ја подобри ефикасноста.


· Имаме позитивна аспирација: да бидеме бранител во индустријата за производители на алуминиумски прозорци за станбени простории. Ние постојано ќе ги надградуваме производите врз основа на високата технологија и ќе работиме напорно за да им служиме на клиентите за да го добиеме нивното признание.


Детали на производи


Следно, WJW Aluminium ќе ви ги претстави специфичните детали за производителите на алуминиумски прозорци за станбени простории.Примена на производот.


Производителите на станбени алуминиумски прозорци произведени од WJW Aluminium се со висок квалитет. И тоа е еден од производите што широко се користат во индустријата.


WJW Aluminium има одличен тим кој се состои од Р иД, производство, операцијата и менаџмент. Според реалните потреби на различни клиенти, би можеле да им обезбедиме на клиентите практични решенија.Споредување на производи


Нашите производители на станбени алуминиумски прозорци ги имаат следните предности во однос на сличните производи.Претходни предноси


Под водство на нашата единствена стратегија за таленти, воведовме група на првокласен професионален и технички персонал и висок менаџерски персонал. Тие обезбедуваат солидна техничка сила за нашиот брз развој.


Имаме посветен тим за услуги на клиентите за да се справиме со проблемите со услугата по продажбата, а нашата услуга е ефикасна и брза.


Нашата компанија секогаш инсистира на деловната филозофија „да го освоиме пазарот со квалитет и да стекнете репутација со услугата“. Сите ние треба да се бориме напорно за да постигнеме развој чекор по чекор и да ги следиме извонредноста и иновациите со практичен и вреден став. Сето тоа ни носи сосема нов став, водечки во развојот на нашата компанија.


По долгогодишно истражување и развој, WJW Aluminium ја проширува деловната скала и ја подобрува корпоративната сила. Сега уживаме широко признание и поддршка во индустријата.


Нашите производи не само што се продаваат добро во Кина, туку добро се продаваат и во странство.


нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Doors and Windows aluminum profiles, aluminum alloy doors and windows finished products, curtain wall system, you want, all in here! Our company engaged in doors and Windows aluminum research and development and manufacturing for 20 years.
нема податок
cONTACT US

Contact Person: Bruce Wang

Phone: +86 13902826415

Whatsapp:+86 13902826415

E-Mail: info@aluminum-supply.com

Add: No. 17, Liannanshe Workshop, Songgangtang, Shishan Town, Nanhai District, Foshan City

Copyright © 2022 Foshan WJW Aluminum Co., Ltd. | Sitemap Design by Lifisher
разговор преку Интернет
We are here to help you! If you close the chatbox, you will automatically receive a response from us via email. Please be sure to leave your contact details so that we can better assist