To become a global home doors and Windows industry respected factory.

WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 1
WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 2
WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 3
WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 4
WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 5
WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 1
WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 2
WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 3
WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 4
WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 5

WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати

Апратирај

Комерцијален систем за термички скршена врата


Внесете ја надворешноста, со сигурни, елегантни и енергетски ефикасни термички лизгачки врати.

Термички ефикасни лизгачки врати.лизгачките врати го минимизираат преносот на топлина или студ и обезбедуваат одлична енергетска ефикасност. Идеални за комерцијални и висококвалитетни станбени апликации, можете да изберете помеѓу тешките лежишта од нерѓосувачки челик што се тркалаат одоздола или ролери Centor закачени одозгора за полесна, помазна работа. Флексибилните опции за дизајн ви овозможуваат да го користите овој одличен производ како единечна лизгачка врата или лизгачка врата каде што се претпочитаат пошироки отвори. Може да се конфигурира и како врата со шарки или вртење. Надополнете ги вашите елегантни нови лизгачки врати и заштитете го вашиот дом од морничави лазења со светлото со прст, Centor Eco екран што се извлекува, кој се повлекува во рамката на вратата кога не се користи. Комерцијалната лизгачка врата на WJW е ажурирање на Комерцијалната лизгачка врата која содржи нови делови за прагови и за двојна и за тројна патека и голем број нови опции за појас што овозможуваат подебело стакло, двојно застаклување и опција за застаклување на лице место. Главните промени вклучуваат нови делови на праговите со пад на шините кои лесно може да се заменат доколку се оштетени или истрошени, а нивниот уникатен дизајн ги покрива грозните отвори за одводнување во праговите со дополнителна корист од зголемените перформанси на водата. Сите постоечки шупливи прагови продолжуваат да се достапни за апликации каде што не се користи праг.  Сега се достапни прагови за олуци во верзии со двојна и тројна патека за рамни прагови и тие вклучуваат решетка од алуминиум или нерѓосувачки челик за одводнување на површинската вода.


Барате паметен и стилски начин да го отворите вашиот дом или канцеларија? Не гледајте подалеку од комерцијалната лизгачка врата на WJW! Овој одличен производ може да се користи како единечна врата што се лизга или натрупува, совршена за пошироки отвори. Лизгачките врати се одличен начин да ја задржите топлината внатре или надвор, во зависност од сезоната.   Зимно време помагаат да се задржи топлината внатре, а во лето го спречуваат влегувањето на топол воздух. Термички ефикасните лизгачки врати се специјално дизајнирани да бидат енергетски ефикасни за да можете да заштедите пари на вашата сметка за енергија.  Може да се конфигурира и како врата со шарки или вртење. Плус, со светлото со прст, Centor Eco екран што се извлекува, можете да го заштитите вашиот дом од бубачки и други штетници. Дајте му го на вашиот дом ажурирањето што го заслужува со комерцијална лизгачка врата на WJW!Зошто да изберете алуминиумска лизгачка врата со троен колосек?


Ако барате висококвалитетна, долготрајна лизгачка врата, не гледајте подалеку од Алуминиум производители на врата . Неколку нови опции за појас овозможуваат подебело стакло, двојно застаклување и други опции кои можат да ги подобрат перформансите на вашите прозорци.   Системите Triple Track нудат одличен начин за подобрување на изгледот на вашиот дом, а истовремено обезбедуваат супериорна енергетска ефикасност. Овие системи ви овозможуваат да користите три колосеци наместо две, што обезбедува поголем отвор на прозорецот и подобра вентилација.   Дополнително, тие можат да се отворат од горе или од дното, обезбедувајќи ви поголема контрола врз количината на проток на воздух во вашиот дом. Тие доаѓаат во два стила: тешки лежишта од не'рѓосувачки челик за валање или Centor ролки закачени одозгора. Изберете го стилот кој најдобро одговара на вашите потреби.

WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 6

Сега е достапен сеопфатен опсег на опции за појаси:

• Постојни појаси SG за стакло од 5mm – 10,38mm

• Нови појаси со широки џебови од 18 mm за прифаќање на стакло до 14 mm

• Нови DG појаси за IGU од 18mm – 25mm

• Адаптер за застаклување и шина за IGU од 28 mm

• Нови длабоки џебни појаси SG за застаклување на лице место 5mm – 6,76mm влажно застаклено на лице место

• Нови DG појаси на лице место за клин на IGU од 18мм, 24мм и 25мм, застаклени со помош на опсегот на дихтунзи „еколошки“.


Овие нови опции за прагови и појаси додаваат на сеопфатната листа на карактеристики и придобивки на комерцијалната лизгачка врата со високи перформанси на WJW. Тие вклучуваат широк опсег на комбинации на брави за да се задоволат барањата за височина и оптоварување со ветер, стандардни шипки за заклучување кои прифаќаат брави за фиксирање на лице или брави, опции за широки шипки кои се грижат за специјални брави, опции за заклучување и скрининг.


Овие тековни случувања ќе обезбедат комерцијалната лизгачка врата со високи перформанси на WJW да остане во првите редови на дизајнот на лизгачки врати.

Технички податоци

Размени на рамка 150Мм
Алум. Дебелоста 2,0-2.2mm
Детали за глупости/Една желба   5 - 13,52mm  
Детали за глупости/ Двојно глеци 18 - 28 метри
Максимален перформанс на производи SLS/ULS/WATER AS BELOW
SLS (состојба на ограничување на услугата) Pa 2500
ULS 4500
Водата 300
Максимални препорачувани големини Висина 2950 мм / Ширина 2000 мм / Тежина 200 кг по панел  
Термална перформанса Uw опсег SG 2.3 - 51  
SHGC опсег SG 0.28 - 066  
Uw опсег DG 2.3 - 51
SHGC опсег DG 0.14 - 059
Главен хардверот   може да изберете Kinlong или Doric, 15 години гаранција
Времето отпорно печатење Guibao/Baiyun/или еквивалентен бренд
Структурна печатка Guibao/Baiyun/или еквивалентен бренд
Надворешна рамка EPDM
Срање на лепаки Силикон

Врата за лизгање на високиот преглед.

WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 7

Комерцијалната лизгачка врата со високи перформанси на WJW постојано се развива за да ги задоволи потребите на нашите клиенти. Нашите најнови додатоци вклучуваат нови опции за прагови и појаси, додавајќи на сеопфатната листа на функции и придобивки на нашата врата.  


Овие дополнувања вклучуваат огромни комбинации за заклучување за да се задоволат барањата за височина и оптоварување со ветер, стандардни шипки за заклучување кои прифаќаат брави за поправка на лице или брави, сеопфатни опции за шипки за специјални брави и опции за нагласување и проверка.  


Нашите нови опции за појас го нудат истиот избор или заклучување со целосна ширина или офсет заклучување. Тие, исто така, вклучуваат опција да имаат или единечно или двојно застаклено појас.  

Овие тековни случувања ќе обезбедат комерцијалната лизгачка врата со високи перформанси на WJW да остане во првите редови на дизајнот на лизгачки врати.

Комерцијалната палета на лизгачки врати на WJW е совршен избор за оние на кои им требаат големи, обемни отвори без да се загрозат перформансите или естетиката. Нашите врати се цврсти, издржливи и со високи перформанси, што ги прави совршен избор за секој комерцијален амбиент.   Со комерцијалниот опсег на лизгачки врати на WJW, можете да го имате најдоброто од двата света - стил и функција. Нашите комерцијални лизгачки врати се достапни во различни стилови и обработки, за да можете да ја најдете совршената што одговара на вашите потреби.  Без разлика дали барате нешто елегантно и модерно или потрадиционално, имаме врата која одговара на вашиот вкус. И бидејќи нашите врати се направени од висококвалитетни материјали, можете да бидете сигурни дека ќе го издржат тестот на времето.


Клучен карактери:

• Опции за праг со високи перформанси на вода за безгрижно искуство во сите временски услови

• Големи лизгачки панели, идеални за домување и комерцијални апликации – совршени за секој проект

• Внатрешни или надворешни лизгачки панели – ви даваат слобода да го создадете вашиот совршен простор

• Овозможува натрупување до 4 панели во секоја насока – максимално искористување на достапниот простор

• Тешки преклопувања – обезбедуваат душевен мир во сите услови

• Прифаќа до 13,52 mm едностаклени и до 28 mm двојно застаклени единици – што значи дека можете да создадете простор кој изгледа и се чувствува одлично додека ги задоволувате сите ваши практични потреби

• Опција за агол од 90 степени - за елегантен и стилски финиш

• Тешки ролки – за непречено и лесно ракување

• Опции со закосени шини – за современ изглед

WJW алуминиумски бренд Производителите на прилагодени алуминиумски екрани за врати 8

FAQ

1 Q:   Што значат термички скршените врати?

О: Термички прекин е бариера или „прекин“ во рамката на прозорецот или вратата. Термички скршените системи на вратите се користат секогаш кога има разлика помеѓу внатрешните и надворешните температури. Металот е одличен спроводник на топлина и студ, што значи дека може да изгубите многу топлина низ рамката на вратата.

2 Q:   Дали алуминиумските врати се термички ефикасни?

О: Иако алуминиумот може да се пофали со неколку позитивни страни, тој доаѓа со пад, тој е високопроводен материјал. Како резултат на тоа, Алуминиум врати и прозорци се склони кон губење топлина, лесно се ладат и ги зголемуваат проблемите со кондензација. Направете го алуминиумот помалку соодветен избор на материјал за станбени домови.

3 Q:   Што значи термички скршен алуминиум?

О: Термички скршена алуминиумска рамка:

Термички скршена рамка е онаа која има армирана полиамидна лента (неметална, композитна, структурна, материјална) фиксирана помеѓу внатрешните и надворешните алуминиумски профили, создавајќи изолирана бариера во рамката на прозорецот.

4 Q:   Каде треба да размислам за алуминиумски лизгачки врати или алуминиумски лизгачки врати?

О: Сметаме дека големината на вашиот структурен отвор е еден од одлучувачките фактори при изборот на лизгачка врата од двор. И покрај тоа што и двете преклопни и лизгачки врати ќе пуштат маси на светлина и воздух во вашиот дом, лизгачките врати на дворовите ви даваат големи стаклени ѕидови, ефект на рамка за слика во вашиот дом. Лизгачката врата ќе има и многу помалку вертикални облоги кога е затворена, што ви дава поголеми стаклени панели.

Нашиот совет е дека ако сте доволно среќни да имате голем отвор од четири метри или повеќе, лизгачката врата е совршена, која ви дава тенки, видливи линии и фантастичен поглед.

Дури и ако мислите дека сакате двојна врата, ние можеме да помогнеме, но дојдете и видете ги и лизгачките врати. Можеби ќе се изненадите кога ќе откриете дека тие се соодветни за вашиот дом.

5 Q:   Дали алуминиумските лизгачки врати на дворовите имаат добри U-вредности?

О: U-Value е мерка за топлинските перформанси на лизгачката врата што ви дава очекувана загуба на топлина од внатрешноста на вашиот дом. Колку е помала U-вредноста, толку подобро функционира вратата.

Сите наши производи од алуминиумски прозорци и врати нудат термоизолирани рамки. Меѓутоа, бидејќи алуминиумските лизгачки врати за двор користат многу повеќе стакло, добивате и многу подобрени U-вредности и одлична енергетска ефикасност во вашиот дом. Контактирајте со нас и можеме да објасниме како лизгачката врата може да понуди подобри U-вредности отколку што мислите бидејќи користи помалку рамка и многу повеќе стакло.

6 Q:   Дали алуминиумските лизгачки врати на дворовите се практични за употреба?

О: Ако сакате често да го проветрувате домот, тогаш лизгачката врата може да биде ефикасна како прозорец или врата со шарки. Лизгачките врати нудат поконтролирана вентилација од двојните врати бидејќи не треба делумно да го преклопувате комплетот на вратите. Таблата со лизгачка врата може да се отвори колку што сакате или малку.

Во секојдневната употреба, лизгачките врати се исто така практични. Сите наши производи ја користат најновата генерација на компоненти, ролери и опрема за возење, што ви овозможува да работите без напор без оглед на големината или тежината на вратата.

Лизгачките врати ви овозможуваат делумно да ги отворите вратите, што е идеално за поладните денови или вечери без да го лади вашиот дом. Ова може да биде попрактично од двојна врата на која често ќе треба барем еден панел целосно да се отвори.

7 Q:   Дали лизгачките врати се подобри за поглед?

О: Лизгачка врата со два панели има само еден вертикален лонец. Вратата со три панели има само две. Овие вертикални облоги се потенки од другите типови врати, давајќи ви повеќе стакло, помалку алуминиум и целосно подобар поглед. Двократните врати ви даваат подебели линии на видот поради тоа како се спојуваат, лизгаат и преклопуваат. Вратите за лизгање не.

Ако живеете на село или уживате во фантастични погледи од вашиот дом, мислиме дека ќе уживате во овие повеќе со лизгачка врата.

8 Q:   Дали лизгачките врати се подобри за отворање кон градината?

О: Кога станува збор за целосно чист отвор, лизгачката врата нема да ви даде толку широк отвор како вратата што се преклопува, но тие заземаат помалку простор внатре или надвор.

На преклопните врати им е потребен простор внатре во вашата куќа или надвор од двор за да се наредат и преклопат заедно. Колку повеќе панели на вратите, толку е подебел оџакот и губењето на просторот. Лизгачките врати се лизгаат во нивниот постоечки простор што ги прави идеални за мали дворови или балкони.

Лизгачките врати на дворовите се лизгаат по должината на патеката што ви дава попрецизен изглед без разлика дали е отворен или затворен. Вашата одлука се заснова на тоа како ќе ги користите вашите лизгачки врати. Со оглед на тоа што британските временски услови значат дека нашите врати се затворени поголемиот дел од годината, можеби ќе претпочитате одлични погледи и големо стакло во текот на целата година, наместо целосно отворање неколку дена во исто време.

9 Q:   Дали е можно да се израмни подот со лизгачки врати на дворовите?

А: Да. Ние работиме со вас или со вашиот градител за да се осигураме дека инсталацијата на вашите нови лизгачки врати ви дава што е можно помал праг. И лизгачките и двократните врати ќе ви дадат низок праг. Ние често поставуваме врати што ги одвојуваат конзерваториумот и главната куќа со лизгачки врати со одличен ефект.

Лизгачката врата користи различен распоред на колосек од преклопните врати што значи дека сè уште можете да ги поставите на ниско ниво и да имате одлична отпорност на временските услови. Контактирајте со нас и можеме да покажеме како функционира ова.


Предности на компанијата


· Принципот на обединување во модниот дизајн е добро применет кај производителите на врати од алуминиумски екран на WJW. Тоа му дава на производот уникатен и хармоничен начин за дизајнерскиот елемент.


· Доаѓа со голем број на завршетоци. Оваа карактеристика се постигнува со користење на специјален слој – така што повторувањата се речиси бескрајни.


· WJW Алуминиум придава големо значење на квалитетот на производот. Строгата контрола на квалитетот се спроведува врз основа на систем за управување со квалитет и искусен тим за проверка на квалитетот. Ова осигурува дека производителите на врати од алуминиумски екран се квалификуван производ со добра безбедност и сигурен квалитет.


Компанија:


· Foshan WJW Aluminium Co., Ltd станува поконкурентна во производството и маркетингот на производителите на врати од алуминиумски екран во денешната жестока пазарна конкуренција.


· Имаме тим од динамични членови на услуги на клиентите. Тие се добро опремени со различни јазици и силни комуникациски способности. Ова им овозможува подобро да ги разберат и решат грижите и проблемите на клиентите.


· Ветуваме дека никогаш нема да се натпреваруваме или да работиме неправедно. Сите наши деловни активности се водат врз основа на легитимност и праведност. Притоа, се надеваме дека ќе создадеме правична, еднаква и немалигна деловна средина.


Примена на производот.


Производителите на врати од алуминиумски екран на WJW алуминиум може да се применат на различни полиња и сцени, што ни овозможува да исполниме различни барања.


Водени од реалните потреби на клиентите, WJW Aluminium им обезбедува на клиентите сеопфатни, совршени и висококвалитетни решенија засновани на интересите на клиентите.


нема податок
Контактирајте не
Остави порака
we welcome custom designs and ideas and is able to cater to the specific requirements. for more information, please visit the website or contact us directly with questions or inquiries.
Doors and Windows aluminum profiles, aluminum alloy doors and windows finished products, curtain wall system, you want, all in here! Our company engaged in doors and Windows aluminum research and development and manufacturing for 20 years.
нема податок
cONTACT US

Contact Person: Bruce Wang

Phone: +86 13902826415

Whatsapp:+86 13902826415

E-Mail: info@aluminum-supply.com

Add: No. 17, Liannanshe Workshop, Songgangtang, Shishan Town, Nanhai District, Foshan City

Copyright © 2022 Foshan WJW Aluminum Co., Ltd. | Sitemap Design by Lifisher
разговор преку Интернет
We are here to help you! If you close the chatbox, you will automatically receive a response from us via email. Please be sure to leave your contact details so that we can better assist