loading

Да стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана фабрика.

Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 1
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 2
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 3
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 4
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 5
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 6
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 1
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 2
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 3
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 4
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 5
Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада 6

Алуминиумска рамка Стаклена ограда балустрада

Откријте ја елеганцијата и безбедноста комбинирани во нашата балустрада со стаклена ограда од алуминиумска рамка. Одликувајќи се со минималистички алуминиумски дизајн во комбинација со проѕирни стаклени панели, тој додава допир на софистицираност во секој простор. Идеална и за станбени и за комерцијални поставки, оваа балустрада нуди непречен поглед и истовремено обезбедува безбедност.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница
  05 (4)

  1.Модерна естетика: Стаклените огради од алуминиумска рамка можат да се пофалат со елегантен и современ изглед, подобрувајќи го целокупниот изглед на секој простор.


  2. Транспарентност: Употребата на стаклени панели обезбедува непречен поглед, овозможувајќи отворено и просторно чувство додека се одржува безбедноста.


  3.Трајност: Алуминиумските рамки нудат исклучителна цврстина и отпорност на корозија, обезбедувајќи долготрајни перформанси дури и во сурови еколошки услови.


  4. Ниско одржување: Со минимално потребно одржување, стаклените огради од алуминиумска рамка лесно се чистат и го одржуваат својот чист изглед со текот на времето.


  5. Разновидност: Погодни и за внатрешни и за надворешни апликации, овие огради може да се прилагодат за да одговараат на различни архитектонски стилови и преференции за дизајн.

  6.Безбедност: Стаклените панели се калени за зголемена цврстина и безбедност, обезбедувајќи сигурна бариера без да се загрози видливоста.


  7. Отпорност на времето: Алуминиумските рамки се отпорни на 'рѓа, корозија и UV оштетување, што ги прави идеални за надворешни инсталации во секоја клима.


  8. Опции за приспособување: Од бои на рамката до типови и текстури на стакло, достапни се бројни опции за приспособување за да се прилагоди оградата на специфични барања за дизајн.


  9.Еко-пријателски: Алуминиумот е материјал што може да се рециклира, што ги прави стаклените огради од алуминиумска рамка еколошки свесен избор за одржливи градежни проекти.

  02 (9)
  02 (9)

  Напреден процес на легура на цинк: Користејќи ја најсовремената обработка на легура на цинк заедно со техниките за прскање дрво во прав Acsunobel, нашите производи нудат исклучителна издржливост, издржувајќи повеќе од 30 години дури и во сурови средини.

  Отпорност против оксидација и 'рѓа: Дизајнирани да се спротивстават на оксидација, 'рѓа и кражба, нашите дизајни обезбедуваат долговечност и безбедност во различни поставки.

  05 (4)
  04 (7)

  Едноставна инсталација: Одликувајќи се со склопен дизајн без потреба од заварување, нашите производи овозможуваат брза и еколошка инсталација, заштедувајќи време и напор.

  Безбедност и практичност: Во согласност со националните безбедносни стандарди, нашите естетски пријатни дизајни даваат приоритет и на безбедноста и на функционалноста, зголемувајќи ја привлечноста и безбедноста на секој простор.

  05 (4)

  Клучни атрибути

  Ворнанта NONE
  Услуга по продажба Онлајн техничка поддршкаName
  Способност за проектно решение графички дизајн, дизајн на 3D модели
  Апликација Хотел, куќа, стан
  Дизајн Модерен стил

  Други атрибути

  Место на потеклот Гуангдонг, Кина. Име на црно WJW
  Позиција Високи резиденции, градини, продавници Површинска завршница Облога со боја
  Замени EXW FOB CIF Услови на плаќање 30%-50% депозит
  Време на испорака 15-20 дена Опис: Дизајнирајте и приспособете
  Големина Прифатен е бесплатен дизајн

  Пакување и испорака

  Детали за пакување Алуминиум, додатоци
  Порта Гуангжу или Фошан
  打包图

  Пакување & Испорака

  За да ја заштитиме стоката, ја пакуваме стоката најмалку три слоја. Првиот слој е филм, вториот е картон или плетена кеса, третиот е картон или кутија од иверица. Стакло:  кутија од иверица,  Други компоненти:  покриена со цврста кеса со меурчиња, пакување во картон.

  Најчесто поставувани прашања

  1
  Дали сте трговска компанија или производител?
  О: Ние сме фабрика.
  2
  Колку долго е вашето време за испорака?
  О: Општо земено, тоа е 25--35 дена ако стоката е на залиха. или е 15-20 дена ако робата ја нема на залиха, тоа е според количина.
  3
  Како да се прифати квалитетот на производот?
  О: Ако тоа е стандарден производ, можеме да обезбедиме примероци на клиентот за потврда.
  4
  Кои се вашите услови за плаќање?
  О: Т/Т или преговарајте со вас
  Контактирај се со нас.
  Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
  Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп Дизајн Лифишер
  Customer service
  detect