loading

Да се ​​стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана од индустријата.

<h1>
Решение за добавувачи на профили на алуминиум екструзии
<h1/>

Решение за добавувачи на профили на алуминиум екструзии

Прилагодени алуминиумски врати и профили на алуминиумски прозорци, готови производи за врати од алуминиумска легура и прозорци, системот за ѕидови од алуминиумски завеси, сакате, сите тука! Да им се обезбеди на клиентите најисплатливото севкупно решение за добавувачи на профили на алуминиум екструзии

Банер2 (2) (2)

20 години фокусирајте се на прилагодена обработка на алуминиумски профил

Основа за обработка на алуминиумски врати и прозорци, годишното производство е 500.000 ㎡, трајни резерви од 2000 тони и имаат напредно производство на машина за алуминиумски профили за истиснување

Банери5

Решение за добавувачи на профили на алуминиум екструзии

Барате се-во-едно решение за алуминиумски врати и прозорци, вклучително и алуминиумски профили за истиснување, врати и прозорци од легура, готови производи и системи за завеси од алуминиум? Не барајте понатаму! Ние нудиме најисплатливо решение за профил за истиснување на алуминиум за да ги задоволиме сите ваши потреби

нема податок
Центар на производи
архитектонски алуминиумски производи

Како и Алуминиумски профилиName И Додавачи на алуминиуми . Нашите главно архитектонски алуминиумски производи се категоризираат во пет видови, кои се: алуминиумско истиснување, завеса од алуминиумско стакло, алуминиумска врата и алуминиумски прозорци, алуминиумски ролетни & Алуминиумски решетки, алуминиумски балустради, алуминиумски фасадни облоги и алуминиумски фасадни панели.

нема податок
нема податок
нема податок
нема податок
нема податок
нема податок
Додавач на решенот
Едношалтерско решение за алуминиумски простор
Од своето основање, компанијата е посветена на градење совршен домашен живот и создавање идеална платформа за развој за вработените. Таа е посветена на поддршка на вратите, прозорците, ѕидовите за завеси и производите за мебел од панели за познати висококвалитетни апартмани и хотели во Австралија и обезбедува целосен опсег на услуги за поддршка, вклучително и R & Д, дизајн, поддршка, логистика, инсталација и пост-продажба 
Изработка на алуминија
За WJW алumiнија 

Фошан WJW алuminium Co., Ltd. се наоѓа во округот Нанхаи, градот Фошан, родниот град на алуминиумската индустрија во Кина. Покрива алуминиумски Profilerea од повеќе од 30.000 квадратни метри, со завесен ѕид од алуминиумско стакло, алуминиумски врати и Албумија производствена база на прозорци од 15.000 метри квадратни, со 300 вработени.


Во последниве години, брзиот развој на компанијата стана колекција на алуминиумски дизајн, истражување и развој, производство и продажба како сеопфатно претпријатие 

20+

долгогодишно искуство во прилагоден алуминиум

150,000㎡

Компанијата покрива областа 

500,000㎡

Годишното производство е 500.000 квадратни метри

100+

Клиентите на сервисот повеќе од 100

Создадена сервиса
Услуга за прилагодена обработка на алуминиум за вас
WJW алуминиумски добавувачи е сигурен Додавачи на алуминиуми И професионално Алуминиумски профилиName од алуминиумско стакло завеса Ѕид, алуминиумска врата и прозорец и имаат напредно производство на алуминиумска машина за истиснување.
Достапни услуги за обработка на алуминиум:
Пилање на алуминиум, сечење на алуминиумски плочи, зацрвстувањето и така натаму.
Производна опрема: 
Голема вертикална машина за прскање и машина за истиснување. Три печки за леење од 20 тони, една голема печка за хомогенизирање и три машини за леење на исто ниво, претставени од САД, со дневно производство од повеќе од 200 тони.
 Површинската обработка на алуминиум е поделена во пет категории:
Електрофореза, прскање во прав, елоксирање, полирање, зрно дрво итн.
Изгради совршен живот дом
На совршениот дом му треба неуморно барање квалитет.
Со текот на годините, компанијата се придржува до целта „научна и технолошка иновација, квалитет на прво место, потрага по совршенство“ за подобро управување и иновации. Во исто време, компанијата е во „добра волја, ефикасна, прагматична, претприемничка“ во идејата на претпријатието да создаде единствена развојна патека на претпријатието. Нашите производи се богати со разновидност и сигурни во квалитет 
нема податок
Успешен случај
Нашите успешни проекти
 Како и Додавачи на алуминиуми И Производител на алуминиумски врати и прозорци , Нашиот деловен опсег ги опфаќа Сиднеј, Мелбурн, Бризбејн и други места. Вратите и прозорците во целина ги задоволуваат барањата за заштеда на енергија во зградата од 75%, обезбедувајќи ја работата на вратите и прозорците во најголема мера и задоволување на потребите на луѓето. Целиот производствен процес е контролиран во согласност со австралиските стандарди за врати и прозорци as2047 за да се осигура дека секој производ ги исполнува стандардите.
нема податок
Нашиот блог.
Последни вести
Еве ги најновите вести за нашата компанија и индустрија. Прочитајте ги овие објави за да добиете повеќе информации за алуминиумските производи и индустријата и на тој начин да добиете инспирација за вашиот проект.
Разновидноста на прилагодените алуминиумски профили за истиснување: Водич за избор на вистинскиот профил за вашиот проект
Прилагодените алуминиумски профили за истиснување се создаваат со земање сурово парче алуминиум и обликување во одреден профил. Овој процес вклучува загревање на алуминиумот и присилување преку матрица за да се создаде посакуваната форма. Крајниот резултат е прилагодено истиснување што може да се исече на која било должина потребна за проектот.
2023 04 19
Отклучете го потенцијалот на алуминиумот како материјал за завеса
Алуминиумот е познат по својата сила и издржливост, што го прави идеален за употреба во изградба на високи згради и други големи структури.
2023 03 20
Кои се критериумите за избор на материјал за обложување вклучувајќи стакло и алуминиум
Ако сте во процес на градење или реновирање на комерцијална или индустриска сопственост, обложувањето е важна грижа
2023 03 20
Кои фактори ги земате предвид при дизајнирање на систем за завеси за зграда?
Кога станува збор за дизајнирање на зграда, еден од најважните елементи што треба да се земе предвид е фасадата или надворешниот плик. Системот на завеси игра клучна улога во целокупната естетика и функционалност на зградата
2023 03 20
нема податок

Подготвени да работиме со нас?

Добијте ги најновите вести за WJW Aluminium на прв пат!
Врати и прозорци алуминиумски профили, готови производи за врати и прозорци од алуминиумска легура, систем за завеси, сакате, сите овде! Нашата компанија се занимава со истражување и развој и производство на алуминиум за врати и прозорци веќе 20 години.
нема податок
КОНТАЦТ

Лице за контакт: Лео Лин

Телефон:86 18024183629

Штоп:86 18024183629

Пошта: Info@ aluminum- supply.com

Додај: Не. 17, Работилница Лиананше, Сонгангтанг, град Шишан, округ Нанхаи, Сити Фошан

Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп  Дизајн Лифишер
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!