loading

Да се ​​стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана од индустријата.

Алулиумија

Foshan WJW Custom Aluminum Extrusion Profile Manufacturers become a collection of aluminum design, research and development, production, and sales as a comprehensive enterprise. Our mainly architectural aluminum products are categorized in five species, which are: aluminum extrusion, aluminum glass curtain wall, aluminum door and window, aluminium shutters&louvers, aluminum balustrades and facade aluminum panels. All doors and windows have high-precision 6063-15 or T6 aluminum alloy architectural profiles.The whole production process is controlled according to as2047 door and window standards to ensure that each product meets the standards.

WJW Aluminum technical staff is available 24/7 for support and fast response, giving full advice on your products and sharing engineering knowledge. Whether you order or not, we’re always here to support your business. Our aluminum doors and aluminum windows can be used in both residential and commercial applications. This allows you to choose which will best suit your project. Our window and door specialists can help make these custom windows a part of your next projects.  

Едно нешто што ги издвојува алуминиумските завеси на ѕидовите се нивните елегантни опции за боја. Речиси сите производители обезбедуваат можност за прилагодување на бојата според вашиот вкус и потреба. Видот на финишот применет на истиснувањето на ѕидот од алуминиумски завеси ќе придонесе за нејзината конечна боја
WJW Aluminum Extrusion Производителите за прозорци и врати се направени од алуминиум 6063 број на легура, тој е најчестиот број од легура за производство на профили од алуминиумски прозорци и врати
нема податок
Product Features And Advantages
Unique Wjw System Door And Window Design
The multi-functional profile design can be applied to a variety of different window types, and can be used in various cold and hot weather environments. In addition, the unique system door and window ventilation system makes the whole door and window meet the requirements of 75% building energy conservation, ensuring the performance of doors and windows to the maximum extent and meeting people's needs.
Very Convenient For Installation And Disassembly
When a part of the decoration such as external doors and windows is damaged, whether it can be disassembled and replaced flexibly and conveniently is directly related to factors such as whether the function of external maintenance can be maintained and whether the structure can be affected. Therefore, our company requires that the doors and windows must be replaceable in the structural design, and the disassembly and assembly must be convenient, and the normal use of the external maintenance system cannot be affected.
Australian Standard
The whole production process is controlled according to as2047 door and window standards to ensure that each product meets the standards; The whole series of key hardware parts are all imported from Australia, which fully meet the Australian standard certification of "pollution-free" environmental protection spraying.
добавувачи на истиснување на алуминиум
Foshan WJW Aluminium Manufacturers е водечки снабдувач на алуминиумски профил за истиснување со квалитетен алуминиумски профил за истиснување. Нашата компанија долги години е специјализирана за производство на производи од алуминиумски профил, а располагаме со широк асортиман на алуминиумски профил за истиснување на располагање за да ги задоволиме вашите потреби. Ние нудиме сеопфатен асортиман на производи за алуминиумски профили, вклучувајќи индустриски профил за истиснување на алуминиум, алуминиумски цевки, алуминиумски шипки и многу повеќе. Нашите производи се направени со висококвалитетни профили од алуминиумска легура 6063-15 или T6, кои се познати по нивната одлична цврстина, издржливост и отпорност на корозија. Ние, исто така, се придржуваме до стандардите за врати и прозорци AS2047 за да обезбедиме постојан квалитет на сите наши производи.

Во WJW Aluminum Aluminum Extrusion Profile Suppliers, имаме посветен технички персонал кој е достапен 24/7 за да обезбеди поддршка и технички совети за нашите клиенти. Ја разбираме важноста да ги имате вистинските производи за вашиот проект и секогаш сме среќни да ви помогнеме да ги изберете најдобрите алуминиумски екструзии за вашите потреби. Без разлика дали ви се потребни алуминиумски екструзии за станбени или комерцијални апликации, ние имаме експертиза и искуство за да ви обезбедиме производи со највисок квалитет.

Како водечки добавувачи на профили за истиснување на алуминиум, се гордееме со нашата посветеност на квалитет, услуги на клиентите и иновации. Ние секогаш бараме нови и иновативни начини за подобрување на нашите производи и услуги за подобро да им служиме на нашите клиенти. Значи, ако барате доверлив и доверлив добавувач на квалитетни алуминиумски екструзии, не гледајте подалеку од Foshan WJW Aluminium Manufacturers.
Како добавувачи за истиснување на алуминиум. Нашите алуминиумски врати и прозорци се направени да издржат екстремни временски услови
Производите на добавувачите на алуминиумско истиснување се дизајнирани да обезбедат супериорна изолација, заштедувајќи ви пари за трошоците за греење и ладење
Алуминиумот е материјал со малку одржување, што значи дека нема да треба да трошите време и пари за одржување
Нашите алуминиумски врати и прозорци доаѓаат во голем број стилови и бои, што ви овозможува лесно да го најдете совршеното вклопување за вашиот дом или канцеларија
нема податок
FAQ
1
Што е прилагодено истиснување на алуминиум?
Прилагодено истиснување на алуминиум е процес на создавање специфични форми и должини на алуминиумски производи врз основа на дизајнот или барањата на купувачот. Ова се постигнува со загревање на алуминиумска палка за истиснување и присилување преку матрица или калап за да се создаде посакуваната форма.
2
Кои се предностите од користење на сопствени профили за истиснување на алуминиум?
Предностите на користење на сопствени профили за истиснување на алуминиум вклучуваат способност за создавање уникатни и сложени форми, лесни и силни материјални својства, одлична отпорност на корозија и висока топлинска спроводливост. Дополнително, овие профили може да се произведуваат во големи количини по релативно ниска цена, што ги прави идеални за апликации за масовно производство
3
За какви типови апликации се користат прилагодените профили за истиснување на алуминиум?
Прилагодените алуминиумски профили за истиснување може да се користат за широк спектар на апликации, вклучувајќи градежништво, транспорт, воздушна, електроника, индустриски машини и стоки за широка потрошувачка. Тие најчесто се користат за создавање рамки, куќишта, панели, огради и други структурни компоненти
4
Кои се достапните завршни материјали за сопствените профили за истиснување на алуминиум?
Достапните завршетоци за сопствени профили за истиснување на алуминиум вклучуваат анодизирање, премачкување во прав, бојадисување и полирање. Овие завршетоци можат да го подобрат изгледот, издржливоста и перформансите на алуминиумскиот профил, обезбедувајќи висококвалитетна завршница
5
Кое е типичното време за прилагодено истиснување на алуминиумски профили?
Вообичаеното време за прилагодени профили за истиснување на алуминиум варира во зависност од сложеноста на дизајнот, количината на нарачката и достапноста на суровините. Вообичаено, времето на испорака може да варира од неколку недели до неколку месеци. Сепак, некои производители на алуминиумски истиснување може да понудат забрзани услуги за да го намалат времето на носење
6
Што е снабдувач со истиснување на алуминиум?
Добавувач на алуминиумски истиснување е компанија која е специјализирана за производство и снабдување на профили за истиснување на алуминиум и сродни производи за комерцијални и индустриски клиенти. Овие добавувачи обично нудат широк спектар на големини, облици и завршетоци за да ги задоволат специфичните барања на клиентите
7
Кои се придобивките од користењето снабдувач со истиснување на алуминиум?
Придобивките од користење на добавувач за истиснување на алуминиум вклучуваат пристап до широк опсег на висококвалитетни производи за истиснување на алуминиум, намалени трошоци за производство и побрзо време на производство. Дополнително, добавувачите можат да им помогнат на клиентите со техничка поддршка, дизајн и развој на приспособени производи
8
Која е разликата помеѓу стандардните и прилагодените алуминиумски екструзии?
Стандардните алуминиумски екструзии се претходно дизајнирани профили кои се лесно достапни во голем број големини, форми и завршни облици. Прилагодените алуминиумски екструзии се создаваат врз основа на специфичните барања за дизајн на клиентот и може да вклучуваат сложени форми, специјални завршни материјали и други уникатни карактеристики
9
Како да го изберам вистинскиот снабдувач за истиснување на алуминиум?
Вистинскиот добавувач за истиснување на алуминиум треба да има досие за одличен квалитет и услуги за клиентите, широк спектар на производи и способности, конкурентни цени и брзо време на испорака. Дополнително, тие треба да бидат подготвени да соработуваат со клиентите за да ги разберат нивните потреби и да обезбедат персонализирани решенија
Последни вести
Еве ги најновите вести за нашата добавувачи и производство на истиснување на алуминиум . Прочитајте ги овие објави за да добиете повеќе информации за производите и индустријата и на тој начин да добиете инспирација за вашиот проект.
Прилагодените алуминиумски профили за истиснување се создаваат со земање сурово парче алуминиум и обликување во одреден профил. Овој процес вклучува загревање на алуминиумот и присилување преку матрица за да се создаде посакуваната форма. Крајниот резултат е прилагодено истиснување што може да се исече на која било должина потребна за проектот.
2023 04 19
Алуминиумот е познат по својата сила и издржливост, што го прави идеален за употреба во изградба на високи згради и други големи структури.
2023 03 20
нема податок
Characteristics Of WJW System Doors And Windows
 Whole Window
WJW Aluminum system doors and windows adopt mortise and tenon structure + cutting-edge stainless steel flat steel sheet angle forming technology to make the sealing and firmness of doors and windows more stable. PVB laminated glass and hollow glass are selected to effectively improve the performance of thermal insulation, sound insulation and noise reduction. Scientific drip line structure + mature drainage design in European and American countries can prevent water infiltration from details or timely drain water, so that the watertightness of doors and windows can be better improved. The multi-channel sealing structure improves the sealing performance of doors and windows while keeping quiet. Optional 304 stainless steel gauze, nano dust-free gauze, safety protection, easy disassembly. Standard configuration of full 2.0mm wall thickness profile, strength witness wind resistance and crazy resistance wind, safety is guaranteed. The unit structure is easy to assemble, disassemble and maintain without damaging the wall.

Aluminum door windows offer excellent levels of security, weather resistance, and thermal insulation. Aluminum doors and aluminum windows are innovative and manufactured to the highest quality. With a wide range of styles and designs, these windows are ideal for both traditional and contemporary builds. Additional options are also available, such as colors, custom shapes, and specialty grills. Aluminum doors and aluminum windows are versatile and durable. There are many benefits to the aluminum door and window manufacturing. Aluminum is a strong, lightweight metal that is highly resistant to corrosion. It is also an excellent conductor of heat and electricity, making it ideal for use in doors and windows. 

Aluminium Extrusion
All doors and windows of WJW system adopt high-precision 6063-T5 or T6 aluminum alloy building profiles. The surface treatment of profiles adopts fluorocarbon spraying or powder spraying, and the best weather resistance is up to 20 years. The rich color library can meet different personalized color customization needs.

Glass
WJW doors and windows system adopt on-line or off-line Low-E (low radiation coated glass) float glass, which is deeply processed from the original piece of well-known brands, with excellent sound insulation and heat insulation performance.

Sealant
Famous brand silicone structural sealant or building sealant shall be used. Mineral oil and harmful plasticizer shall not be added to the building sealant.

Feel Free To Contact Us
If you have any questions about our Aluminum Profiles or Aluminum Extrusion products or services, feel free to reach out to customer service team.
Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп  Дизајн Лифишер
Customer service
detect