loading

Да стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана фабрика.

Алуминиумски надворешен парапет 1
Алуминиумски надворешен парапет 2
Алуминиумски надворешен парапет 3
Алуминиумски надворешен парапет 1
Алуминиумски надворешен парапет 2
Алуминиумски надворешен парапет 3

Алуминиумски надворешен парапет

Подигнете ја безбедноста и стилот со нашата алуминиумска надворешна парапет. Изработен од издржлив алуминиум, тој нуди отпорност на корозија и долготрајни перформанси во секое време. Лесен за инсталирање и одржување, оваа ограда обезбедува стабилност и поддршка на надворешните скали или скали. Зголемете ја безбедноста за сите корисници, од деца до постари лица, притоа додавајќи елегантен допир на вашиот надворешен простор.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница
  01 (10)

  1. Отпорен на временски услови: Алуминиумските надворешни огради се високо отпорни на корозија и 'рѓа, што ги прави идеални за надворешна употреба во различни клими и средини.


  2. Лесен, но издржлив: Алуминиумот е познат по своите лесни својства, кои ја олеснуваат инсталацијата, а сепак обезбедуваат цврста поддршка за корисниците.


  3. Ниско одржување: За разлика од другите материјали како дрво или челик, алуминиумските огради бараат минимално одржување. Тие не треба редовно да се бојадисуваат или запечатуваат, со што се намалуваат трошоците за долгорочно одржување.


  4. Разновидни опции за дизајн: Алуминиумските огради доаѓаат во различни стилови и завршетоци, што им овозможува на сопствениците на куќи да изберат дизајн кој ја надополнува естетиката на нивниот надворешен простор.


  5. Приспособливо:  Многу производители нудат опции за прилагодување на алуминиумските огради, овозможувајќи им на клиентите да ги приспособат дизајнот, бојата и големината на нивните специфични потреби и преференции.

  6.Долговечност: Алуминиумските огради имаат долг животен век, при што материјалот е инхерентно отпорен на деградација од изложеност на УВ и други фактори на животната средина.


  7.Безбедносни карактеристики: Овие огради се дизајнирани имајќи ја предвид безбедноста, обезбедувајќи стабилност и поддршка за поединци кои се движат по скали на отворено, рампи или подигнати платформи.


  8.Еко-пријателски: Алуминиумот е материјал кој може многу да се рециклира, што го прави еколошки избор за огради на отворено. Може да се рециклира постојано без да се изгуби неговиот структурен интегритет.


  9. Ефективни: Иако првично, алуминиумските огради може да имаат повисоки трошоци во однос на некои други материјали, нивните ниски барања за одржување и долговечноста ги прават исплатлива инвестиција со текот на времето.


  10. Усогласеност со градежните кодови: Алуминиумските огради можат да бидат дизајнирани да исполнуваат различни градежни кодови и безбедносни стандарди, осигурувајќи дека обезбедуваат соодветна заштита и пристапност за сите корисници.

  03 (8)
  主图

  Прилагодлив за 2-3 чекори: Со големина од 1025mm * 915mm, нашите огради за скали на отворено нудат прилагодливи агли од 0 до 30°, обезбедувајќи стабилност за 2 до 3 чекори.  Идеален за обезбедување рамнотежа и безбедност при дождливи или зимски услови.

  Висок носивост: Со капацитет од 165 фунти/75 килограми, нашите бетонски огради за чекори нудат сигурна поддршка за постари лица, деца, бремени жени и оние кои се опоравуваат од операцијата, зголемувајќи ја севкупната безбедност.

  1 (12)
  2 (11)

  Издржлива алуминиумска конструкција: Изработени од издржлив алуминиум, нашите надворешни огради за чекори се отпорни на корозија и гребнатини.  Мазната површина обложена со прав обезбедува лесно чистење со вода или крпа, одржувајќи го својот изглед дури и кога е изложена на сончева светлина или дожд.

  Лесно инсталација: Комплетно со потребните додатоци како завртки, инсталацијата е без мака.  Едноставно означете ја саканата положба, дупчете дупки, закачете ги завртките користејќи ги претходно издупчените дупки и завршете со декорацијата на основата, овозможувајќи брзо и едноставно поставување.

  3 (8)
  4 (6)

  Разновидна употреба во внатрешна и надворешна употреба: Погодни за различни поставувања, вклучувајќи тремови, балкони, градини, станбени згради, хотели и гаражи, нашите огради за скали нудат сигурни перформанси на бетонски, тули и дрвени скали.  Совршен за области каде што не е изводливо прицврстување на ѕид или конструкција.

  Клучни атрибути

  Дебелина на ѕидот на профилот 2.0Мм
  Рамка прикачена на ѕид 120Мм
  Стандардно стакло 5G+27A+5G доаѓа стандардно со црни флуоројаглеродни интегрирани свиткани шупливи алуминиумски ленти
  Хардверска стандардна конфигурација Ексклузивна хардверска галантерија за преклопни врати од висока класа
  Материјал Алуминиум, стакло
  Боја Црна, сива, светло црна, златна

  Други атрибути

  Место на потеклот Гуангдонг, Кина.
  Име на црно WJW
  Монтирани Тротоарите
  Позиција Работна соба, спална, кујна, бања, облека и друга внатрешна преграда
  Површинска завршница Брусен финиш или лак за огледало
  MOQ Ниски MOQ
  Замени EXW FOB CIF
  Услови на плаќање 30%-50% депозит
  Време на испорака 15-20 дена
  Опис: Дизајнирајте и приспособете
  Стакло Калено
  Големина Прифатен е бесплатен дизајн

  Пакување и испорака

  Детали за пакување Алуминиумска врата и додатоци целосно запечатена амбалажа од иверица, картонска кутија
  Порта Гуангжу или Фошан

  Клучни атрибути

  Ворнанта NONE
  Услуга по продажба Онлајн техничка поддршкаName
  Способност за проектно решение графички дизајн, дизајн на 3D модели
  Апликација Хотел, куќа, стан
  Дизајн Модерен стил

  Други атрибути

  Место на потеклот Гуангдонг, Кина. Име на црно WJW
  Позиција Високи резиденции, градини, продавници Површинска завршница Облога со боја
  Замени EXW FOB CIF Услови на плаќање 30%-50% депозит
  Време на испорака 15-20 дена Опис: Дизајнирајте и приспособете
  Големина Прифатен е бесплатен дизајн

  Пакување и испорака

  Детали за пакување Алуминиум, додатоци
  Порта Гуангжу или Фошан
  打包图

  Пакување & Испорака

  За да ја заштитиме стоката, ја пакуваме стоката најмалку три слоја. Првиот слој е филм, вториот е картон или плетена кеса, третиот е картон или кутија од иверица. Стакло:  кутија од иверица,  Други компоненти:  покриена со цврста кеса со меурчиња, пакување во картон.

  Најчесто поставувани прашања

  1
  Дали сте трговска компанија или производител?
  О: Ние сме фабрика.
  2
  Колку долго е вашето време за испорака?
  О: Општо земено, тоа е 25--35 дена ако стоката е на залиха. или е 15-20 дена ако робата ја нема на залиха, тоа е според количина.
  3
  Како да се прифати квалитетот на производот?
  О: Ако тоа е стандарден производ, можеме да обезбедиме примероци на клиентот за потврда.
  4
  Кои се вашите услови за плаќање?
  О: Т/Т или преговарајте со вас
  Контактирај се со нас.
  Само оставете ја вашата е-пошта или телефонски број во контакт формата за да можеме да ви испратиме бесплатна понуда за нашата широка палета на дизајни!
  Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп Дизајн Лифишер
  Customer service
  detect