Да се ​​стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана од индустријата.

Троис-Ривиер, Квебек.

2022-08-01

Локација: Троис- РивиName èРес, Квебек.

Тип на проект: Индустриски.

Големина: 32,650 плоштад.

Производи: Стаклка и алуминиум фасада

Дизајн & Инженерски капацитет

Прво на сите, ние разбираме дека техничкиот придонес во развојот на дизајнот е многу важен за еден проект згради. Нашиот тим на WJW има богато искуство и е специјализиран за обезбедување сеопфатни услуги за помош во дизајнирање и дизајнирање и буџет од самиот почеток. Нашиот инженерски тим ќе направи професионална база за пресметување на локалната оптоварување на ветерот и точната конструкција на зградата и барањата за материјали за да се направат флексибилни решенија за дизајн за да се исполнат нашите клиенти ’Очекувања.

За сите фасадни проекти на згради, системи за завеси, обединети завеси, алуминиум   Прозорци & врати систем основни информации се:

Цртање на возвишено ,

План цртање,

Цртање на секцијата ,

Локален ветар.  

Произработување

Квалификуваните материјали и доброто производство се многу важни за добар проект, нашите процеси се сертифицирани според ISO 9001 стандардите. Нашите капацитети вклучуваат соседни области за дизајн и производство, придонесувајќи за динамиката на иновациите и соработката преку партнерства со продавачи на материјали и добавувачи на производи.

Сите тестови за контрола на квалитетот се спроведуваат од независни трети страни според клиентот ’Според барањата, процесот на производство поминува низ ригорозни вежби за контрола на квалитетот и со човечки и со компјутеризирано тестирање.

WJW обезбедува услуги за инсталирање тимови и услуги за насоки за инсталација, им помага на намерата на дизајнот да се преведе на градење реалност на време и клиент ’Цената во рамките на буџетот. Проектните тимови вклучуваат искусен проект менаџер, проектни инженери, менаџери на локација и надзорник / лидер во операциите на локацијата, услугите за инсталирање на тимот може да им помогнат на нашите клиенти да обезбедат навремено и успешно извршување на проектот. Здравјето и безбедноста се најважни за сите наши проекти, специфичните изјави за методот и проценките на ризик се обезбедени за пракса.

Троис-Ривиер, Квебек. 1

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
Врати и прозорци алуминиумски профили, готови производи за врати и прозорци од алуминиумска легура, систем за завеси, сакате, сите овде! Нашата компанија се занимава со истражување и развој и производство на алуминиум за врати и прозорци веќе 20 години.
нема податок
КОНТАЦТ

Контактна личност: Брус Ванг

Телефон:86 13902826415

Штоп:86 13902826415

Пошта: Info@ aluminum- supply.com

Додај: Не. 17, Работилница Лиананше, Сонгангтанг, град Шишан, округ Нанхаи, Сити Фошан

Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп  Дизајн Лифишер
разговор преку Интернет
We are here to help you! If you close the chatbox, you will automatically receive a response from us via email. Please be sure to leave your contact details so that we can better assist