To become a global home doors and Windows industry respected factory.

Развојот на Ју Мансија

2022-07-22

Развојот на Ју Мансија 1

Име на проект:   Јуи замокот ФУЈУ  

Локација на проект:   Таишан, Џиангмен Сити, Гуангдонг

Брифинг на проектот и преглед на зградата

7 згради Вкупно, 31 нивоа на секоја зграда, луксузни станбени згради во градот Jiangmen.

Производи што ги обезбедивме.:   Алуминиумски систем за прозорци и врати, 37600 квадратни метри

Служби кои ги обезбедивме.: Дизајн и производство, Инсталација

Дизајн & Инженерски капацитет

Прво на сите, ние разбираме дека техничкиот придонес во развојот на дизајнот е многу важен за еден проект згради. Нашиот тим на WJW има богато искуство и е специјализиран за обезбедување сеопфатни услуги за помош во дизајнирање и дизајнирање и буџет од самиот почеток. Нашиот инженерски тим ќе направи професионална база за пресметување на локалната оптоварување на ветерот и точната конструкција на зградата и барањата за материјали за да се направат флексибилни решенија за дизајн за да се исполнат нашите клиенти ’Очекувања.

За сите фасадни проекти на згради, системи за завеси, обединети завеси, алуминиум   Прозорци & врати систем основни информации се:

Цртање на возвишено ,

План цртање,

Цртање на секцијата ,

Локален ветар.  

Произработување

Развојот на Ју Мансија 2

Квалификуваните материјали и доброто производство се многу важни за добар проект, нашите процеси се сертифицирани според ISO 9001 стандардите. Нашите капацитети вклучуваат соседни области за дизајн и производство, придонесувајќи за динамиката на иновациите и соработката преку партнерства со продавачи на материјали и добавувачи на производи.

Сите тестови за контрола на квалитетот се спроведуваат од независни трети страни според клиентот ’Според барањата, процесот на производство поминува низ ригорозни вежби за контрола на квалитетот и со човечки и со компјутеризирано тестирање.

WJW обезбедува услуги за инсталирање тимови и услуги за насоки за инсталација, им помага на намерата на дизајнот да се преведе на градење реалност на време и клиент ’Цената во рамките на буџетот. Проектните тимови вклучуваат искусен проект менаџер, проектни инженери, менаџери на локација и надзорник / лидер во операциите на локацијата, услугите за инсталирање на тимот може да им помогнат на нашите клиенти да обезбедат навремено и успешно извршување на проектот. Здравјето и безбедноста се најважни за сите наши проекти, специфичните изјави за методот и проценките на ризик се обезбедени за пракса.

Развојот на Ју Мансија 3
Развојот на Ју Мансија 4
Развојот на Ју Мансија 5
Развојот на Ју Мансија 6

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
Doors and Windows aluminum profiles, aluminum alloy doors and windows finished products, curtain wall system, you want, all in here! Our company engaged in doors and Windows aluminum research and development and manufacturing for 20 years.
нема податок
cONTACT US

Contact Person: Bruce Wang

Phone: +86 13902826415

Whatsapp:+86 13902826415

E-Mail: info@aluminum-supply.com

Add: No. 17, Liannanshe Workshop, Songgangtang, Shishan Town, Nanhai District, Foshan City

Copyright © 2022 Foshan WJW Aluminum Co., Ltd. | Sitemap Design by Lifisher
разговор преку Интернет
We are here to help you! If you close the chatbox, you will automatically receive a response from us via email. Please be sure to leave your contact details so that we can better assist