loading

Për t'u bërë një fabrikë globale e dyerve dhe dritareve të shtëpive të respektuara.

Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 1
Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 2
Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 3
Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 1
Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 2
Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 3

Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini

Dritaret e dyfishta prej alumini ofrojnë të njëjtat cilësi dhe veçori të shkëlqyera si dritaret rrëshqitëse, me bonusin e shtuar të mundësisë së palosjes menjëherë pas për dritën dhe ngrohtësinë maksimale në ditët me diell. Metoda më e mirë për të përmirësuar estetikën dhe funksionalitetin e çdo shtëpie është me dritare dyfishe, të cilat kanë një gamë të gjerë avantazhesh. Këto dritare ofrojnë konfigurime të ndryshme hapjeje për t'u siguruar që ato të jenë ideale për shtëpinë tuaj. Ju mund të shijoni përfitimet e një dizajni me një ose me dy dritare për shtëpinë tuaj duke vendosur nëse brezat palosen brenda apo jashtë dhe në çfarë sekuence hapen. Një nga specifikimet kryesore të dritareve bifold është dhënë më poshtë.

  oops ...!

  Nuk ka të dhëna të produktit.

  shkoni në faqen kryesore
  Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 4
  Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 5

  Dritarja e Bi Aluminit

  WJW ofron dritare të dyfishta alumini me cilësi të lartë dhe me çmim konkurrues, që do të thotë se ju mund të shijoni vlerën për para. Përdorni motorin tonë të thjeshtë të kuotimeve në internet për të marrë çmime të personalizuara në pak minuta. Ose, na kontaktoni për të diskutuar se si të përmirësojmë projektin tonë të dritares së palosshme të dyfishtë prej alumini. Dritarja e dyfishtë e palosshme prej alumini ofron të njëjtën cilësi dhe funksion të shkëlqyer si dritarja rrëshqitëse. Përveç kësaj, ajo mund të paloset direkt në ditët me diell për të marrë dritë dhe ngrohtësi ekstreme. Dritarja jonë e palosshme e dyfishtë në modë është një nga dritaret më të mira në treg. Ju mund të ndryshoni shtëpinë tuaj duke rritur dritën dhe hapësirën në zonën e banimit.

  Personalizimi: Ashtu si me të gjitha dyert dhe dritaret e WJW, zgjedhjet e stileve, ngjyrave dhe përfundimeve janë të pafundme. Kornizat mund të personalizohen për t'u përshtatur me dritaret, verandën ose portokallinë tuaj në çdo ngjyrë RAL për t'u koordinuar me dizajnin tuaj të brendshëm ose dekorimin e kopshtit. Xhami është gjithashtu i personalizueshëm për të plotësuar dritaret dhe dyert tuaja ekzistuese. Kjo krijon një kapakë të hollë shërbimi për raste të jashtme si BBQ ose madje zbukuron brendësinë e shtëpisë.


  Veçoritë & Dobitë: Dritaret tona dyfishe prej alumini vijnë me garanci 10-vjeçare dhe janë:

  • E përshtatshme & Kostoja e efektshme.

  • I përjetshëm?

  • Siguruar me një sistem kyçjeje me shumë pika

  • Mbajtja e ulëta

  • Të projektuar për të mbajtur nxehtën & Redukto zhurmën

  • Bërë nga alumini i cilësisë së lartë që nuk ndryshket dhe nuk kalbet

  • Garantë kundër mjegull & Kondensimi

  Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 6

  Të dhëna teknike

  Kornizë Gjerësia 102.5Mm. Thellësia e frame 70Mm.
  Alum. Trashësia 2.0-2.2mm Detaje   Njësi me xham të dyfishtë ose trefishtë 24, 28, 32, 34 ose 36 mm
  Prodhimi maksimum SLS/ULS/WATER AS BELOW SLS (Gjendja e kufirit të shërbimit) Pa 1800
  ULS (Kufiri i limitit) Pa: 3500 Uja 450
  Zgjedhja maksimum e lartë   2500 mm (per sash) Gjerësia maksimum 1200 mm (për brez)
  Max Sash Peshë   100Kështë Performancë termale 1,5 W/m²K duke përdorur një panel qendror 1,0
  Hardware kryesore   Mund të zgjidhni Kinlong ose Doric, 15 vjet garanci Buka rezistencë e motit Guibao/Baiyun/ose markë ekuivalente
  Zëra strukturore Guibao/Baiyun/ose markë ekuivalente Fosh i jashtëmi EPDM
  Kuçin e ngjit Silicon

  Dritare të palosshme prej alumini WJWFD75


  Dritaret e palosshme prej alumini WJWFD75 mund të përdoren për aplikime në shtëpi, si zëvendësim për dritaret rrëshqitëse, ose si pjesë e serrës për të hapur të gjithë murin; Sistemi do të përfitojë plotësisht nga peizazhi i bukur ose do të sjellë kopshtin në shtëpi. Dritaret e palosshme prej alumini WJWFD75 përdoret në treg në bare, kafene ose restorante. Mund të formojë një ekran xhami në mot të keq për të lejuar që drita të hyjë në masën maksimale. Në mot të ngrohtë, gjithashtu mund të rrëshqasë me lehtësi të gjithë murin. Dritaret e palosshme ofrojnë një shumëllojshmëri konfigurimesh të hapura për t'iu përshtatur çdo aplikacioni. Zgjidhni të palosni brezin brenda ose jashtë, vendoseni hapjen anash dhe palosni brezin në një drejtim në njërin skaj për të krijuar një derë hyrëse për qasje të lehtë, ose ofroni një opsion të dyerve në mes. Të gjitha profilet e dritareve të palosshme prej alumini WJWFD75 adoptojnë thyerjen termike poliamide, e cila rrit performancën termike të profileve dhe përmirëson vlerën e përgjithshme U. Guarnicionet me cilësi të lartë EPDM dhe furçat e motit përdoren për profile për të rritur rezistencën ndaj motit. Siguria sigurohet gjithashtu nga mekanizmi i kyçjes me shumë pika në brezin kryesor të dritares së hapjes dhe mbyllja e bulonave në shufrën lundruese.

  Pragu i ulët mund të zgjidhet për të gjitha dritaret e palosshme për të siguruar akses të papenguar dhe të përshtatshëm. Pragu i zbritjes mund të zgjidhet gjithashtu për të përmirësuar rezistencën ndaj motit. Dyert e palosshme mund të zgjidhen në ngjyra standarde ose jo standarde, duke përfshirë metalin, strukturën e drurit, ngjyrën e dyfishtë dhe teksturën unike të WJW Sensations.

  Avantazhet e derës së dritareve të palosshme prej alumini WJWFD75:

  1. Dizajni i palosshëm maksimizon hapësirën e hapjes dhe ju lejon të shihni plotësisht peizazhin e jashtëm, duke e bërë vizionin e brendshëm dhe të jashtëm të papenguar dhe të gjerë.

  2. Kurseni hapësirë. Fleta e derës së palosshme nga aliazh alumini mund të zhvendoset anash, gjë që kursen shumë hapësirë!

  3. Kursim energjie. Është zgjedhur profili i aluminit i ndërprerjes së urës termoizoluese. Temperatura e sipërfaqes është afër temperaturës së brendshme, gjë që mund të zvogëlojë konsumin e energjisë dhe të zvogëlojë rrezatimin mjedisor të krijuar nga klimatizimi dhe ngrohja.

  4. Korniza e derës së palosshme nga aliazh alumini është e lartë, me forcë të mirë materiale, qëndrueshmëri dhe rezistencë të fortë ndaj deformimit të presionit të erës, e cila është e përshtatshme për ndërtesat e larta dhe banesat civile.

  5. Shtyni dhe tërhiqni lirisht dhe parandaloni shtrëngimin e dorës kur hapet dhe mbyllet shtytja e palosshme.

  Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 7

  Konfigurimet

  Më shumë se thjesht në modë, dyert tona të dyfishta të aluminit janë ndërtuar për të qëndruar dhe për të ofruar performancë të besueshme. Ndërsa aftësia e palosjes zgjeron mundësitë për t'u përshtatur në mënyrë ideale me vendet e ngrënies ose argëtimit të stilit afresk, qasja e saj e thjeshtë e dizajnit krijon një deklaratë të qetë në një sërë hapësirash. Prandaj, nëse dëshironi artikujt tanë, plus shumë modele të tjera, ju lutemi flisni me furnizuesin tuaj për informacione të mëtejshme.


  Aplikati:

  Jo të gjitha dritaret janë bërë në mënyrë të barabartë ose me të njëjtat qëllime në mendje. Dritaret dypalëshe lidhin dhomat tuaja të brendshme me hapësirat tuaja të jashtme për shkak të funksionalitetit të tyre. Për më tepër, kjo nënkupton që ato mund të lidhin dhomat në shtëpinë tuaj. Pra, ato mund të përdoren për qëllime banimi, komerciale dhe me pakicë.

  Veçoritë

  1. Profilet tërheqëse me vijë të hollë ofrojnë vija të reduktuara

  2. Profilet e disponueshme në opsione katrore ose të rrumbullakosura

  3. Fabrikuar duke përdorur qoshe të mitura

  4. Mekanizmi i kyçjes i disponueshëm me stil shtëpiak

  5. Dorezë 'ngritjeje' dhe mbajtëse e rregullueshme me një pjesë

  6. Prodhuar duke përdorur përpunim punues Smarts

  Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 8

  Dritaret e shkëlqyera


  Dritaret e dyfishta prej alumini ofrojnë funksionin e mrekullueshëm të lidhjes së hapësirave tuaja të brendshme me hapësirat tuaja të jashtme. Ky kombinim jo vetëm që lejon një hapësirë ​​argëtimi me rrjedhje të lirë, por gjithashtu ofron pamje pa pengesa. Kjo lejon që e gjithë hapësira juaj të bëhet një zonë e madhe.

  FUNCTION

  Dritaret e dyfishta prej alumini janë funksionale dhe me stil. Ato përbëhen nga një numër panelesh dritaresh me korniza me varëse që palosen në njëra-tjetrën thjesht dhe elegante, për të hapur çdo hapësirë.

  WHY BI-FOLD?

  Dritaret e dyfishta prej alumini kanë aftësinë të transformojnë shtëpinë tuaj. Ato ofrojnë një pamje të qartë dhe të papenguar, por gjithashtu sigurojnë ajrim të mirë dhe dritë natyrale. Mungesa e trarëve pengues, shtyllave ose paneleve, siguron që lidhja midis pjesës së brendshme dhe të jashtme të jetë e qetë.

  Por paqëndrueshmëria nuk mbaron këtu. Sistemi i tyre rrëshqitës i qetë dhe i thjeshtë për t'u përdorur vjen me një përfundim të pastër të jashtëm që plotëson dhe i përshtatet dizajnit të pothuajse çdo shtëpie.

  USAGE

  Jo të gjitha dritaret janë krijuar në mënyrë të barabartë, ose për të njëjtin qëllim. Funksionaliteti i dritares së dyfishtë do të thotë që ato lidhin hapësirat tuaja të brendshme me hapësirat tuaja të jashtme. Do të thotë gjithashtu se ato mund të lidhin hapësirat brenda shtëpisë tuaj. Për shembull, një dritare dypalëshe është projektuar në mënyrë të përkryer për të bashkuar kuzhinën dhe zonën tuaj të ngrënies. Kjo hapësirë ​​e krijuar mund të përdoret si banak për mëngjes ose çaj pasdite ose si një hapësirë ​​funksionale për të përgatitur një meze të lehtë. I njëjti funksion mund të përdoret për të shërbyer ushqim nga kuzhina në dhomën e ndenjes ose në zonën tuaj të argëtimit në natyrë.

  VISIBILITY

  Me siguri të lartë dhe korniza të varura saktësisht, dritaret e dyfishta bllokojnë në mënyrë të përsosur zhurmën. Në të njëjtën kohë, ato ofrojnë pamje të papenguar në mënyrë që të mund të shikoni nga pishina ose kopshti dhe të shikoni fëmijët duke luajtur duke shijuar qetësinë e zonave tuaja të brendshme të jetesës. Dizajni diskret dhe pa vëmendje do të thotë që çdo hapje mund të shndërrohet në një ndenjëse relaksuese të dritares për të parë pamjet tuaja spektakolare të oqeanit në Gold Coast.

  PREFERENCE

  Dritaret e dyfishta të aluminit janë të veshura me pluhur, që do të thotë se kanë një qëndrueshmëri të lartë. Për shkak të kësaj, ato nuk kërkojnë sasi të mëdha mirëmbajtjeje dhe janë të lehta për t'u pastruar. Dritaret dyfishe janë të disponueshme në një gamë të gjerë ngjyrash dhe dizajnesh, që do të thotë se ju mund ta stiloni shtëpinë tuaj si të dëshironi.


  Dritaret e dyfishta prej alumini janë shtesa perfekte për shtëpinë tuaj. Ato mund të transformojnë çdo dhomë apo zonë ndenjeje në një hapësirë ​​shumëfunksionale, me rrjedhje të lirë, pa të cilën nuk do të dini se si keni jetuar.

  Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 9
  Dritare e palosshme alumini 75 mm, Dritare alumini dypalëshe Dyer dhe dritare alumini 10

  FAQ

  1 Q:   A janë dyert e dyfishta të aluminit më të mira se uPVC?

  Forca dhe siguri. Alumini është më elastik se uPVC; kështu, mund të mbajë xhamin edhe në korniza më të holla. Të dy materialet do ta mbajnë shtëpinë tuaj të sigurt dhe të sigurt, por alumini është lider në treg për sa i përket forcës.

  2 Q:   A janë dyert dyfishe alumini një ide e mirë?

  A:  Dyert e dyfishta janë një përmirësim solid i shtëpisë që lejojnë më shumë dritë natyrale dhe janë më të vogla se dyert rrëshqitëse. Mund të kombinohen dhoma të ndryshme të brendshme, dhe pamja e një plani të hapur krijohet duke instaluar një derë dyfishe si brenda ashtu edhe jashtë.

  3 Q:   A e rrisin vlerën e shtëpisë dyert e dyfishta prej alumini?

  Përgjigje: Disa ekspertë vlerësojnë se dyert e dyfishta mund të rrisin vlerën e tregut të një shtëpie me 5% deri në 10%. Vlerësuesit i vlerësojnë ato për një sërë arsyesh. Dyert me dy palosje mund të shtrihen në disa metra, duke krijuar hapje mjaft të mëdha në kontrast me dyert franceze dhe të oborrit me gjerësi të caktuar.

  4 Q:   A mund të hapni pjesërisht dyert e dyfishta të aluminit?

  Përgjigje: Fleksibiliteti për të rrotulluar panelet pjesërisht të hapura për ajrim është një avantazh i dyerve rrotulluese. Megjithatë, kur përdorni dyer të palosshme me një fletë aksesi, ekziston një metodë tjetër për të dhënë ventilim të pjesshëm.

  Bëhu në kontakt me ne.
  Thjesht lini emailin ose numrin tuaj të telefonit në formularin e kontaktit në mënyrë që ne t'ju dërgojmë një ofertë falas për gamën tonë të gjerë të modeleve!
  Prodhime të lidhura
  nuk ka të dhëna
  Dyer dhe dritare profile alumini, dyer dhe dritare nga aliazh alumini produkte të gatshme, sistem perdesh, ju dëshironi, të gjitha këtu! Kompania jonë është e angazhuar në kërkimin dhe zhvillimin dhe prodhimin e dyerve dhe dritareve të aluminit për 20 vjet.
  nuk ka të dhëna
  CONTACT NE

  Personi kontaktues: Leo Lin

  Telefoni:86 18042879648

  Whatsapp:86 18042879648

  E-mail:: info@aluminium-supply.com

  Shto: Jo. 17, Workshop Liannanshe, Songgangtang, Shishan Town, Nanhai District, Foshan City

  E drejta e autorit © 2022 Foshan WJW Aluminum Co., Ltd. | Harta e faqes Dizenjues nga Lifisherë
  detect