loading

Për t'u bërë një fabrikë globale e dyerve dhe dritareve të shtëpive të respektuara.

Dritare çati prej alumini, Dyer dhe dritare alumini Skyght 1
Dritare çati prej alumini, Dyer dhe dritare alumini Skyght 2
Dritare çati prej alumini, Dyer dhe dritare alumini Skyght 3
Dritare çati prej alumini, Dyer dhe dritare alumini Skyght 1
Dritare çati prej alumini, Dyer dhe dritare alumini Skyght 2
Dritare çati prej alumini, Dyer dhe dritare alumini Skyght 3

Dritare çati prej alumini, Dyer dhe dritare alumini Skyght

Me kornizën e tij gri antracit dhe përfundimin me xham të dyfishtë, drita e çatisë prej xhami të sheshtë ofron një alternativë bashkëkohore ndaj produkteve të çatisë së sheshtë polikarbonate.

Drita e çatisë prej xhami të sheshtë është e disponueshme në opsionet e hapjes me mbyllje fikse, manuale dhe elektrike me një panel të jashtëm të fortë për qëndrueshmëri maksimale.

  oops ...!

  Nuk ka të dhëna të produktit.

  shkoni në faqen kryesore
  Dritare çati prej alumini, Dyer dhe dritare alumini Skyght 4
  Dritare çati prej alumini, Dyer dhe dritare alumini Skyght 5

  Veçoritë

  • Xham i jashtëm i ngurtësuar me dy xham 6 mm.

  8.8mm i llaminat i brendshëm.

  U-Vlera e 1.3W/m2.K.

  Mbështetëse PVC e izoluar 150 mm për performancë të përmirësuar termike.

  I përshtatshëm për pjerrësi të çatisë midis 5° dhe 25.

  Mund të instalohet në pjerrësi të çatisë nën 5° kur montohet në një lartësi shtesë në 5.

  • Opsionet fikse të mbylljes, hapjes manuale dhe elektrike të disponueshme.

  • Është marrë testimi jo i brishtë i klasës 1 CWCT.

  Dritarja e çatisë është një term që ka disa konotacione të lidhura me të, disa prej të cilave nuk janë të vërteta, kështu që menduam të sqaronim saktësisht se çfarë është dritarja e çatisë dhe pse ato janë një shtesë e shkëlqyer për shtëpinë tuaj.


  Dritaret e çatisë janë të ndryshme nga dritat e qiellit: Dritaret e çatisë janë një mënyrë fantastike për të mbushur një dhomë me dritë natyrale dhe për të mbushur shtëpinë tuaj me ajër të pastër, duke ju lejuar të shihni qiellin me një pamje të papenguar.

  Ato shpesh ngatërrohen me çatitë dhe tunele të lehta, të cilat funksionojnë ndryshe nga dritarja e çatisë. Një dritare çati ka aftësinë të hapet dhe mbyllet dhe zakonisht është shumë më e madhe se dritarja. Një dritare çati normalisht nuk hapet ose nuk ofron asnjë lloj pamjeje, veçanërisht kur krahasohet me një dritare çati.


  Dritarja me shfaqje të lavdishëm:   Një tunel i lehtë është një tub që siguron dritë në një zonë të një shtëpie që nuk është e larë me dritë natyrale. Kjo është e vendosur në çati dhe të çon në dhomë, duke reflektuar dritën përmes saj.

  Një dritare çati tenton të vendoset në strukturën origjinale të një ndërtese, megjithatë, në varësi të këndit të çatisë dhe daljes nga leja e planifikimit dhe rregulloret e ndërtimit, ajo mund të ndërtohet në strukturat ekzistuese.


  Dritaret moderne të çatisë janë një zgjidhje optimale e përdorur në industrinë e ndërtimit pasi ndriçojnë ambientet e brendshme, ajrosin hapësirat e papafingo dhe ofrojnë pamje nga jashtë. Për më tepër, instalimi i dritareve në çati është më i lirë dhe kërkon më pak punë sesa ndërtimi i konvikteve. Dritaret e çatisë po ndryshojnë. Dritaret e çatisë të prodhuara aktualisht janë produkte të cilësisë më të lartë, me qëndrueshmëri të lartë, efikasitet energjetik, siguri dhe funksionim të përshtatshëm.

  Dritaret standarde të çatisë me rrotullim po zëvendësohen gjithnjë e më shpesh nga struktura të tjera më moderne të dritareve të çatisë. Dritaret me bosht rrotullimi të ngritur ose dritaret e varura dhe rrotulluese në krye kanë fituar njohje në sytë e klientëve pasi sigurojnë funksionalitet shumë më të lartë.  


  Kur zgjidhni dritaret e çatisë, duhet të keni parasysh funksionalitetin, efikasitetin e energjisë, sigurinë e përdorimit dhe rezistencën ndaj vjedhjeve. Banorët i shohin të gjitha këto aspekte shumë të rëndësishme. Të gjithë duan të ndihen të sigurt dhe rehat në shtëpi. Dritaret moderne të çatisë WJW ofrojnë këtë paqe mendore.

  Të dhëna teknike

  Korniza Aluminim Maksimum i Qatës (grade) 85
  Alum. Trashësia 2.0-2.2mm Lloji i montimit Skylight Lloji Një Angasë
  Mbrojtja UV (%) 99.9 Veçoritë I mbushur me gaz argon, transmetues drite, gati për mot të rëndë
  Lloji Xham me efikasitet energjetik, xhami i izoluar, xham i laminuar, xhami i ulët E, xhami i lyer Pika minimale e çatisë (grade) 14

  FAQ

  1 Q:   A janë dritaret e çatisë një ide e mirë?

  Përgjigje: Dritaret dhe dritaret e çatisë mund t'u japin një sërë avantazhesh pronarëve të shtëpive. Ato mund të rrisin vlerën e përgjithshme (barazinë) e shtëpisë tuaj dhe mund të zgjidhin disa çështje në dhoma të mbytura, të ftohta ose të errëta. Përfitimi më i madh i dritareve të çatisë është se si ata lejojnë dritën natyrale në hapësirën tuaj. Dhe me atë dritë vjen nxehtësia diellore.

  2 Q:   Cili është ndryshimi midis një dritareje çati dhe një dritareje çati?

  A: Dallimet midis dritareve të qiellit dhe dritareve të çatisë.

  Dritaret e qiellit janë dritare fikse që nuk hapen. Një çati xhami ofron shumë dritë natyrale, por nuk hapet për ajrim. Dritaret e çatisë lejojnë të hyjë dritë, por gjithashtu hapen për të lejuar ajrimin. Këto lloj dritaresh nganjëherë quhen dritare ventiluese.

  3 Q:   A mund të vendosni dritare alumini në një çati?

  Përgjigje: Ashtu si me dritaret tradicionale për mure, ju keni mundësi se si të instaloni dritaret e çatisë ose dritaret e çatisë. Ato mund të instalohen vetë, nga kompania e dritareve, ose nga një marangoz tradicional ose kontraktor i përgjithshëm.

  4 Q:   Si quhet dritarja në çati?

  A: Skylights. Dritat e qiellit dhe dritat e çatisë janë terma më të përgjithshëm dhe shpesh ndërrohen. Dritaret e qiellit në përgjithësi i referohen dritareve të fiksuara në çati, të ngjashme me dritaret e çatisë.

  4 Q:   Çfarë është çatia e dritares?

  Përgjigje: Një dritare çatie është një dritare hapëse e jashtme që është e përfshirë si pjesë e projektimit të një çatie. E ngatërruar shpesh me një çati, një dritare çati ndryshon në disa mënyra themelore. Një dritare çati është shpesh një opsion i mirë kur ekziston dëshira për të lejuar dritë dhe ajër të pastër në hapësirë.

  Bëhu në kontakt me ne.
  Thjesht lini emailin ose numrin tuaj të telefonit në formularin e kontaktit në mënyrë që ne t'ju dërgojmë një ofertë falas për gamën tonë të gjerë të modeleve!
  Prodhime të lidhura
  nuk ka të dhëna
  Dyer dhe dritare profile alumini, dyer dhe dritare nga aliazh alumini produkte të gatshme, sistem perdesh, ju dëshironi, të gjitha këtu! Kompania jonë është e angazhuar në kërkimin dhe zhvillimin dhe prodhimin e dyerve dhe dritareve të aluminit për 20 vjet.
  nuk ka të dhëna
  CONTACT NE

  Personi kontaktues: Leo Lin

  Telefoni:86 18042879648

  Whatsapp:86 18042879648

  E-mail:: info@aluminium-supply.com

  Shto: Jo. 17, Workshop Liannanshe, Songgangtang, Shishan Town, Nanhai District, Foshan City

  E drejta e autorit © 2022 Foshan WJW Aluminum Co., Ltd. | Harta e faqes Dizenjues nga Lifisherë
  detect