loading

Да се ​​стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана од индустријата.

Ерантис - производители на алуминиумски врати и прозорци WJW

Ерантис - производители на алуминиумски врати и прозорци WJW
×

Име на проектот: Ерентис

Локација на проект: 76-78 Keilor Rd, Северен Есендон, VIC 3041

Проект БА Балкон со пукање свртен кон север кај ЕРАНТИС

G04/76-78 KEILOR ROAD, ESSENDON

Свртена кон север, со многу сонце и природна светлина е овој близу нов, 2 спални, стан ERANTIS со еден од најдобрите балкони што ќе ги видите.

Прекрасната презентација се комбинира со висококвалитетни завршетоци, вклучувајќи камени клупи од 40 мм, апарати од не'рѓосувачки челик, стаклени откопчиња со огледало и многу простор во шкафот. Стилска бања со плочки од подот до плафон, евро перење, двете спални соби со вградени наметки, греење, ладење, подрумски простор за автомобил и кафез за складирање. Идеална локација на патот Keilor со јавен превоз на вашата врата, многу продавници, кафулиња и ресторани се во непосредна близина.

Ерантис - производители на алуминиумски врати и прозорци WJW 1

Производи што ги обезбедивме.:   Алуминиумско стакло обединет ѕид, алуминиумски систем за прозорци и врати, 3000 квадратни метри.

Служби кои ги обезбедивме.:   Дизајн и производство, испорака

Дизајн & Инженерски капацитет

Пред сè, разбираме дека техничкиот придонес во развојот на дизајнот е многу важен за проектните згради. Нашиот тим на WJW има богато искуство и е специјализиран за обезбедување сеопфатни услуги за помош во дизајнирање и дизајнирање и буџет од самиот почеток. Нашиот инженерски тим ќе направи професионална база за пресметување на локалната оптоварување на ветерот и точната конструкција на зградата и барањата за материјали за да се направат флексибилни решенија за дизајн за да се исполнат нашите клиенти ’Очекувања.

Ерантис - производители на алуминиумски врати и прозорци WJW 2

За сите фасадни проекти на згради, системи за завеси, обединети завеси, алуминиум   Прозорци & врати систем основни информации се:

Цртање на возвишено ,

План цртање,

Цртање на секцијата ,

Локален ветар.  

Произработување

Квалификуваните материјали и доброто производство се многу важни за добар проект, нашите процеси се сертифицирани според ISO 9001 стандардите. Нашите капацитети вклучуваат соседни области за дизајн и производство, придонесувајќи за динамиката на иновациите и соработката преку партнерства со продавачи на материјали и добавувачи на производи.

Независни трети страни ги спроведуваат сите тестови за контрола на квалитетот според клиентот ’Според барањата, процесот на производство поминува низ ригорозни вежби за контрола на квалитетот и со човечки и со компјутеризирано тестирање.

WJW обезбедува услуги за тимска инсталација и услуги за насоки за инсталација за да им помогне на намерата на дизајнот да се претвори во градење реалност на време и клиент ’Цената во рамките на буџетот. Проектните тимови вклучуваат искусни проектни менаџери, проектни инженери, менаџери на локацијата и надзорник/лидер за операции на локацијата. Услугите за инсталација на тимот може да им помогнат на нашите клиенти да обезбедат навремено и успешно извршување на проектот. Здравјето и безбедноста се најважни за сите наши проекти, а специфичните изјави за методот и проценките на ризик се обезбедени за пракса.

 Ерантис - производители на алуминиумски врати и прозорци WJW 3

Претходна
IKEBANA aluminum windows & doors system - WJWAluminium Extrusion Supplier
1001 Bankstown GARDEN - WJW Aluminum Curtain Wall Manufacturers
Следно
Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп  Дизајн Лифишер
Customer service
detect