loading

Да се ​​стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана од индустријата.

IKEBANA алулиумски системи и врати - Додавач на WJWAluminium Extrusion ExtrusionComment

IKEBANA алуминиумски прозорци и врати
×

Име на проект : IKEBANA

Локација на проект : улица Дадли, Западен Мелбурн, VIC 3003

Брифинг на проектот и преглед на зградата

307/150 DUDLEY STREET, WEST MELBOURNE

Икебана е неверојатен современ архитектонски дизајниран развој инспириран од Јапонија, лоциран на работ на CBD во Мелбурн, совршено поставен да ужива во возбудата на градот од место на спокојство.

Овој извонреден стан се состои од живеење исполнето со светлина, трпезарија, модерни отворени кујни, блескава бања, перални и тераса на отворено. Се одликува со стаклена фронта од подот до таванот, полирани подни даски, површини за готвење со четири горилници, машина за миење садови, електрична печка, асортиман, камени клупи со закачена трпезариска маса и двојни застаклени прозорци. Објектите во зградата вклучуваат безбедносен влез, видео надзор и удобности на покривот. Неколку минути пешачење до станицата Флагстаф и на дофат на пазарот Кралицата Викторија и низа ресторани.

IKEBANA алулиумски системи и врати - Додавач на WJWAluminium Extrusion ExtrusionComment 1

Облекции на овој стан.:

- Фантастичен поглед на Докленд

- Високи апарати БОШ

- Сигурен паркинг за палети НЕ СТАКЕР!

- Приватен клуб на покривот, вклучувајќи внатрешен/надворешен салон, скара за тепањаки, салон за караоке, огниште и приватни области за јадење.

- Управуван и надгледуван од тимот на Икебана за време на неговиот мандат.

Тоа- Отсекогаш бил популарен на пазарот за изнајмување и доаѓа со обезбеден закуп за изнајмување.

Побрзајте да извршите увид за да го обезбедите вашиот Ексклузивен стан денес!

IKEBANA алулиумски системи и врати - Додавач на WJWAluminium Extrusion ExtrusionComment 2

Одрекување: При подготовката на содржината се потрудивме да се осигураме дека информациите содржани се вистинити и точни, но прифаќаме одговорност и отфрламе секаква одговорност во однос на каква било грешка, пропусти, неточности или погрешни изјави во овој документ. Потенцијалните купувачи треба да направат свои прашања за да ги потврдат информациите содржани во овој документ

IKEBANA алулиумски системи и врати - Додавач на WJWAluminium Extrusion ExtrusionComment 3

Производи што ги обезбедивме.:   Алуминиумско стакло обединет ѕид, алуминиумски систем за прозорци и врати, 3800 квадратни метри.

Служби кои ги обезбедивме.:   Дизајн и производство, испорака

Дизајн & Инженерски капацитет

Пред сè, разбираме дека техничкиот придонес во развојот на дизајнот е критичен за проектните згради. Нашиот тим на WJW има богато искуство и е специјализиран за обезбедување на сеопфатни услуги и буџети за помош во дизајнирање и дизајнирање од самиот почеток. Нашиот инженерски тим ќе направи професионална база за пресметување на локалната оптоварување на ветерот и точните услови за градба на зградата и барањата за материјали за да се направат флексибилни решенија за дизајн за да се исполнат нашите клиенти ’Очекувања.

IKEBANA алулиумски системи и врати - Додавач на WJWAluminium Extrusion ExtrusionComment 4

За сите фасадни проекти на згради, системи за завеси, обединети завеси, алуминиум   Прозорци & врати систем основни информации се:

Цртање на возвишени,

План цртање,

Цртање на секцијата,

Локален ветар.  

Произработување

Квалификуваните материјали и доброто производство се многу важни за добар проект, нашите процеси се сертифицирани според ISO 9001 стандардите. Нашите капацитети вклучуваат соседни области за дизајн и производство, придонесувајќи за динамиката на иновациите и соработката преку партнерства со продавачи на материјали и добавувачи на производи.

Независни трети страни ги спроведуваат сите тестови за контрола на квалитетот според клиентот ’Според барањата, процесот на производство поминува низ ригорозни вежби за контрола на квалитетот и со човечки и со компјутеризирано тестирање.

WJW обезбедува услуги за инсталирање тим и услуги за насоки за инсталација помагаат намерата на дизајнот да се преведе на градење реалност на време и клиент ’Цената во рамките на буџетот. Проектните тимови вклучуваат искусни проектни менаџери, проектни инженери, менаџери на локацијата и надзорник/лидер за операции на локацијата, услугите за инсталирање на тимот може да им помогнат на нашите клиенти да обезбедат навремено и успешно извршување на проектот. Здравјето и безбедноста се најважни за сите наши проекти, а специфичните изјави за методот и проценките на ризик се обезбедени за пракса.

Претходна
Aluminum window, and door system - WJW Aluminum Windows manufacturers
Erantis - WJW Aluminum Doors And Windows Manufacturers
Следно
Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп  Дизајн Лифишер
Customer service
detect