loading

Да се ​​стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана од индустријата.

Колку видови на Лувр има?

Колку видови на Лувр има?
×

Различни компоненти играат витална улога во безбедноста, силата и цврстината на зградата. На пример,:

  • Квите на покривање
  • Скај свети
  • Блици  
  • Канопии  

Сите прифатени сигурно играат огромна улога во поддршката на структурниот интегритет на зградата. Меѓутоа, често се заборава корисноста и ефикасноста на ловерите. Градежните решетки се витална компонента што ви овозможува да разберете колку тие се поволни за вашата зграда.  

Што е Лувер?  

Решетката се состои од збир на фиксирани или управувани сечила. Овој аранжман помага да се обезбеди соодветен проток на воздух во нив или зградите, додека несаканите работи како нечистотија, вода и остатоци се чуваат подалеку од внатрешноста на домот.   

Зошто треба да имате Лувр во зграда?

Вентилација: решетки можеби нема да можат да ги задоволат сите потреби за вентилација во металните згради. Но, кога се комбинираат со други функции за вентилација, тие обезбедуваат дополнителен свеж воздух во системот за климатизација на домот. Како резултат на тоа, тие помагаат да се испушти застарениот и топол воздух и да се одржи зградата поладна, истовремено помагајќи да се балансира нивото на влага и да се намалат шансите за раст на мувлата.

Подобрување на квалитетот на воздухот: Луврите може да го подобрат квалитетот на воздухот во домот. И не е тајна дека лошиот квалитет на воздухот може да доведе до здравствени состојби има развојот на:

  • Инфекции на плите
  • Рак на бели
  • И алергии и проблеми со дишењето.  

Инсталирањето на решетки во зграда потенцијално може да ги намали овие опасности и ризици од болести. Покрај тоа, лопатките овозможуваат циркулација на воздухот со врвен квалитет и ги чуваат загадувачите подалеку.   

Обезбедување приватност и алтернатива на прозорецот

Решетки помагаат да се даде ефикасен паметен. Покрај тоа, можете да имате места каде што не сакате соседите да можат да ѕиркаат внатре. Решетки се наоѓаат каде што не може да има прозорци поради градежни или други естетски причини. Решетките можат да спречат намалување на протокот на воздух во зградите и да ви помогнат да ја одржите приватноста. Добивате решетки во неколку големини, бои и дизајни.  

Материјата на Луверс

Експертите во индустријата за решетки го сметаат челикот и алуминиумот како врвен избор на материјали за решетки. Од ова, алуминиумот станува се поприсутен поради неговите лесни и многу издржливи својства. Решетките доаѓаат со екран за инсекти со алуминиумска мрежа со одредени спецификации. Решетките се состојат од сечила од екструдиран материјал што може повторно да се поврзат и да се отстранат.  

Колку видови на Лувр има? 1

Различните видови на Луврс  

Алуминиумски решетки обложени со прав  

Овие хоризонтални алуминиумски лизгачки ролетни создаваат прозорци кои обезбедуваат вентилирани интегрални простори на најважните локации во домот. WJW алуминиумските врати може да обезбедат 50x36mm како рамка со три големини на овална форма на оперативни перничиња, вклучувајќи:

63,5/90/115mm форми. Овие шипки се вртат на врвот за да дадат целосна изведба на засенчување на сонце. Тие можат да имаат максимална ширина од 1200 mm.

Вертикална ролетна за надворешност  

Станува збор за фиксирани вертикални решетки во сечила со елипсовидна форма. Тие висат под рака на ѕидовите и имаат елипсовидни сечила. Тие се исто така корисни во резиденции и канцеларии за да ги чуваат остатоците подалеку и да имаат доволно проток на воздух и светлина внатре.  

Фиксна алуминиумска решетка со овални сечила  

Овие ролетни ги даваат најдобрите решенија за оградување на отворено. Тие дејствуваат како паравани за приватност во перголи и порти за автомобили. Кога вентилирате во резиденции, тие можат да дејствуваат како прозорски екрани за балкони, дворови, фасади и чардаци.  

Перфорирани декоративни решетки за екран  

Кога треба да набавите решетки во вашата зграда со допир на дополнителна елеганција, можете да се обратите за перфорирани украсни решетки на екранот. Овие решетки се ласерски исечени и перфорирани за да дадат декориран екран со современ дизајн кој го надополнува дизајнот на зградата. Тие можат да се исечат со ласер во кој било дизајн по ваш избор на екран со рамка од 50mm x 50mm. Можете да ги инсталирате овие решетки помеѓу подот и таванот за да и дадете привлечен изглед на зградата. Можете да го нарачате алуминиумскиот украсен украсен перфориран решетка со ласер во 10 дезени.

Внатрешни лизгачки ролетни  

Алуминиумските внатрешни лизгачки ролетни се најсоодветни за големи отвори во затворен простор. Добивате панели и разновидни ролетни што можете да ги турнете налево или надесно. Лизгачките ролетни на овие решетки можат слободно да се ротираат во рок од 6-166 ° За да ја прилагоди светлината.  

Можете исто така да ја видите оваа внатрешна лизгачка бленда во внатрешните области за да создадете подвижен дел. Работните сечила може да се прилагодат според нивниот агол за да се обезбеди вистинската количина на осветлување и осветлување. Покрај тоа, ние можеме лесно да ги фабрикуваме овие решетки користејќи алуминиумски материјал. Во овие времиња, наоѓаме голема побарувачка за внатрешни лизгачки алуминиумски шипки бидејќи се повеќекратно употребливи и рециклирани.  

Внатрешните лизгачки ролетни се идеални за монтирање во прозорци со големи димензии и отворање на отворено и внатрешно. Тие работат повеќе или помалку како француски вдовици. Лизгачките ролетни се подвижни ролетни со една или повеќе панели на горните и долните патеки. Овие лизгачки ролетни можат да се движат надесно и лево. Покрај тоа, алуминиумските лизгачки ролетни се исто така корисни за покривање на просторот помеѓу таванот и подот.  

Лизгачките ролетни користат неколку панели и патеки и овозможуваат прилагодување на начинот на поделби на области на големи простори. Ролетните имаат функционални сечила за прилагодување на светлината на внатрешен простор и обезбедуваат приватност и безбедност на жителите на станбениот или деловниот простор. Ролетни направени од алуминиум се обложени со прав, лесни за одржување, отпорни на 'рѓа и лесни за одржување.

Внатрешни решетки за затворање на рамката Z  

Внатрешната Z Frame бленда обично се поставува во мали или средни отвори. Зблендата за рамката Z, изработена од алуминиум, има предност во однос на сличните лопатки направени од дрво со тоа што не се искривува и не се оштетува поради влага. Исто така е отпорен на мувла и долготраен. Алуминиумската бленда WYW нема да се лупи или губи бојата долго време и бара слабо одржување. Треба само да ги избришете со влажна крпа за да бидат чисти и сјајни.  

Внатрешната бленда на рамката може да има повеќе од еден панел, различни шарки и Z рамка со брави на рачката. Оваа рамка има класичен облик на Z рамка и е декоративен елемент во вашиот дом или комерцијален простор. Можете да ја прилагодите оваа бленда за да ги надополни облиците на прозорците од различни видови. Овие ролетни имаат функционални сечила кои се корисни за контрола на температурата и бучавата во одредена област. Облогата во прав на овие алуминиумски ролетни ги прави привлечни и ја задржува нивната завршница долго време.  

WJW алuminium прозорецName Ко. Линд. може да ги обезбеди сите овие заштитни перници според вашите барања. Ние сме основана компанија која произведува алуминиумски решетки веќе 30 години. Слободно разговарајте со нас за вашите барања.

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
Врати и прозорци алуминиумски профили, готови производи за врати и прозорци од алуминиумска легура, систем за завеси, сакате, сите овде! Нашата компанија се занимава со истражување и развој и производство на алуминиум за врати и прозорци веќе 20 години.
нема податок
КОНТАЦТ

Лице за контакт: Лео Лин

Телефон:86 18042879648

Штоп:86 18042879648

Пошта: Info@ aluminum- supply.com

Додај: Не. 17, Работилница Лиананше, Сонгангтанг, град Шишан, округ Нанхаи, Сити Фошан

Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп  Дизајн Лифишер
detect