loading

Да се ​​стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана од индустријата.

Колку долго ќе траат алуминиумските прозорци?

Колку долго ќе траат алуминиумските прозорци?
×

Алуминиумски прозорци стануваат сè позастапени во употреба. Постојат сите причини да го направите тоа. Алуминиумските прозорци имаат долготрајни и издржливи рамки. Тие формираат естетски изглед во вашиот дом со нивниот извонреден изглед и совршениот изглед што го даваат на вашиот дом и надворешност. Исто така, им треба слабо одржување.  

Ако размислувате за надградба на прозорските рамки во вашиот дом, размислете за инсталирање на алуминиумски прозорци. Потребен ви е само редовен распоред за одржување на прозорците со инсталација на алуминиумски прозорци. Најзначајната придобивка од алуминиумските прозорци е тоа што тие траат долго.  

Колку долго ќе траат алуминиумските прозорци? 1

Просечниот животен век на алуминиумските прозорци

Овие прозорци се многу издржливи и отпорни на корозија. Затоа алуминиумските прозорци имаат долг животен век до 30 години и повеќе. Ако изберете алуминиумски прозорци со врвен квалитет како што се алуминиумските прозорци Foshan WJW, тие можат да поминат дури и до 45 години со соодветна грижа. Алуминиумските прозорци имаат бројни предности. Лесно се чистат; марамчето со влажен сунѓер и блага вода со сапуница дава совршен сјај. Освен тоа, алуминиумските прозорци не набабруваат, не се делат, искривуваат или пукаат со текот на времето. Во споредба со uPVC прозорците, алуминиумските прозорци траат долго време. Исто така, во споредба со дрвото, алуминиумските прозорци слабеат многу побавно од дрвените прозорци.

 

Алуминиум прозорецName

Вие сте ограничени на избор на бои со алуминиумски прозорци и метални или бели фармери. Ви даваме алуминиумски прозорци во приспособени бои преку  

 • Електростатична облека  
 • Анодизација
 • Црта
 • Оксидидација за пет
 • Електролитички бои
 • Електрофореза
 • Печатење на дрвото.  

Ова значи дека алуминиумските прозорци можат да бидат присутни во елегантни нијанси на зрно дрво, флуоројаглерод, оксидација, обложување и многу повеќе.  

 

Алуминиумско куќиште и опсег на прозорци WJW

Ќе добиете традиционални куќишта или тенди шарки на врвот додека се отворате во основата. Овие прозорци ќе имаат врвни стандардни и безбедносни екрани. Прозорците со тенди се претпочитан вид на прозорци кои ви дозволуваат да имате отворени прозорци дури и кога е можен дожд.  

Можеме да ги дизајнираме тендите или прозорците за да дадат ретро или модерен изглед. Овие прозорци имаат појасни или квадратни прозорци, кои имаат високи перформанси. Тие исто така имаат врвни термички и акустични својства и целосна периметарска заптивка низ појасот. Алуминиумските прозорци можат да бидат единечни или двојни застаклени, со брави со клучеви.

Можете да ракувате со овие прозорци со помош на рачки со камери и автоматски намотувачи поврзани со вашите BCUS системи или паметен дом.  

Прозорецот за застаклување со тенди дава чист и рационализиран изглед со неговите модерни и закосени мониста за застаклување и профили на појас и мониста за застаклување. Овие прозорци се карактеризираат со систем за закачување на куки опремен со намотување на ланец или држачи за појаси за лесно ракување. Нашите појасни алуминиумски прозорци се запечатени долж периметарот за подобра временски затегнатост и двојно застаклување. Ова помага да се добијат повисоки перформанси и удобност. Прозорците треба да се интегрираат со користење на дополнителен избор на куќишта, лизгачки и двојно обесени прозорци кои обезбедуваат сеопфатни решенија за прозорци.  

  Прозорците со тенди даваат врвен, уреден и чист изглед. Тие се заклучуваат со позитивно запечатување за подобрена отпорност на временските услови. Овие прозорци може да се интегрираат и со скрининг за инсекти и безбедност.

Во ред. WJW прозорци и врати има моќен систем за кадрирање од 125 мм што ги дава силата и перформансите потребни за критичните архитектонски апликации. Или прозорците имаат соодветна јачина што е одлична за полу-комерцијални конфигурации и обезбедува одлична естетика во резиденциите.

Можете да изберете од единечни и двојно застаклените опции.

Прозорците се.  

 • Проценети ветер и вода  
 • Акустична рамка  
 • Имајте ја опцијата WERS Fly Screen која исто така дава оптимална циркулација на воздухот

 

Одржување на алуминиумски прозорски рамки

Алуминиумските прозорски рамки не бараат многу одржување, само периодично чистење и малку подмачкување на железарницата во вистинско време. Не ви требаат специјалистички средства за чистење или третмани за овие прозорци. Со едноставен распоред за чистење, алуминиумските рамки и прозорци ќе имаат нов и чист и нов изглед.

Алуминиумски прозорци во морски средини

Алуминиумските прозорци или врати се исто така одлични за монтирање во морски средини. Можеме да ги приспособиме со облога од типот на морето што ги штити овие метални рамки од влажната и корозивна средина на локациите на морето.

Термички скршените алуминиумски профили се отпорни на временски услови, отпорни на абење, имаат врвен декоративен изглед и имаат долг работен век. Тие се отпорни на проширување и се материјал за рамка од врвна класа со поголема изложеност на сончева светлина. Покрај тоа, овие рамки не се шират или се влошуваат со текот на времето.

Колку долго ќе траат алуминиумските прозорци? 2

Рутина за чистење и распоред за алуминиумски прозорци и врати

Препорачливо е да имате јасен, приспособен распоред за алуминиумските прозорци. Иако немате строги правила за одржување на алуминиумските рамки, можете да го закажете според личните преференци. Сепак, најдобро е да ги чистите стаклата еднаш месечно и алуминиумските рамки еднаш на два месеци.  

Алуминиумот овозможува лесно одржување и лесно се чисти. Понекогаш, кога не можете да го исчистите неколку месеци, алуминиумот не добива трајно оштетување. Како резултат на тоа, постои само најмала можност за трајно оштетување што ќе го загрози интегритетот или изгледот на материјалот.  

Чистење и одржување на алуминиумските рамки

Алуминиумот готов во прав е отпорен на корозија и лесен за чистење. Покрај тоа, потребен е минимален напор за добро да се исчистат. Освен тоа, прашкастата облога ја штити алуминиумската рамка од гребнатини и гребнатини.   

Додека ги чистите алуминиумските прозорци, воздржете се од употреба на абразивна облека или средства за чистење за чистење на површината.  

  Важно е да се избегнуваат груби производи како што се белилото и други силни хемикалии кои треба да се користат умерено. Можете да ги одржувате алуминиумските рамки во врвна состојба со месечен или двомесечен распоред за лесно чистење.  

Затоа, нема потреба да користите длабинско чистење или детергенти за чистење хаш. Само благ детергент измешан во топла вода е доволен за чистење на алуминиумските рамки. Покрај тоа, алуминиумските рамки се тесни, така што не им треба многу време за чистење.   

Чувајте лабав распоред за одржување

Секогаш погрижете се да ги чистите прозорците на полуредовен распоред. Исто така, треба почесто да се чистат прозорските рамки од рамките. Сепак, има целосна смисла да се комбинираат двете задачи. Не ви требаат многу алатки: едноставен мек сунѓер или раствор за топол сапун за чистење.  

 

Заклучок.  

Алуминиумските прозорци се многу издржливи и долготрајни. Тие се отпорни на корозија, отпорни на временски услови и отпорни на рамки кои бараат минимално одржување. Изборот на алуминиумски рамки значи да се одлучите за исплатливи решенија за прозорски рамки.   

Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
Врати и прозорци алуминиумски профили, готови производи за врати и прозорци од алуминиумска легура, систем за завеси, сакате, сите овде! Нашата компанија се занимава со истражување и развој и производство на алуминиум за врати и прозорци веќе 20 години.
нема податок
КОНТАЦТ

Лице за контакт: Лео Лин

Телефон:86 18042879648

Штоп:86 18042879648

Пошта: Info@ aluminum- supply.com

Додај: Не. 17, Работилница Лиананше, Сонгангтанг, град Шишан, округ Нанхаи, Сити Фошан

Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп Дизајн Лифишер
detect