loading

Да се ​​стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана од индустријата.

Кои се комерцијалните придобивки од користењето на системот за завеси

Кои се комерцијалните придобивки од користењето на системот за завеси
×

Воведување

Има многу комерцијални придобивки што можеби не сте ги разгледале кога станува збор за инсталирање нов систем за завеса

Во оваа објава, ќе разгледаме пет од главните придобивки што можете да ги очекувате кога ќе се префрлите на системот за завеси.

 

Што е систем за завеса?

Системите за завеси постојат долго време, но многу луѓе не знаат за нивните многубројни комерцијални придобивки.

Прво и основно, системот за завеси може да помогне вашата зграда да изгледа попривлечно. Тоа е лесен начин да додадете стил и софистицираност, а исто така може да ви помогне да заштедите на трошоците за енергија.

Завесите исто така обезбедуваат изолација и помагаат во заштитата на вашата зграда од временските услови. Тие се важен дел од секоја структура и можат да помогнат да се направи потрајна и поиздржлива.

Кои се комерцијалните придобивки од користењето на системот за завеси 1 

Кои се комерцијалните придобивки од користењето на системот за завеси?

1-Изглед:  Системот на завеси може да и даде на вашата зграда елегантен, модерен изглед кој ќе ги сврти вниманието. Може да го подобри и изгледот на вашата зграда. Тие прават да изгледа повисоко и повпечатливо однадвор.

2-Енергетска ефикасност: со заробување на воздухот помеѓу ѕидот и прозорецот, ѕидот за завеса може да ви помогне да ја одржувате вашата зграда ладна во лето и топла во зима. Системите за завеси се исто така дизајнирани да бидат енергетски поефикасни од традиционалните прозорци и ѕидови, што може да ви заштеди пари на долг рок.

3-Подобрена акустика: Системите со завеси помагаат да се подобри придушувањето на звукот во вашата зграда, што ја прави потивка и попријатна за работа.

4-Подобрена безбедност: Системите со завеси им го отежнуваат на криминалците да упаднат во вашата зграда, обезбедувајќи дополнителен слој на безбедност.

5-Завесите може да ви помогнат да заштедите пари на трошоците за изградба. Бидејќи се префабрикувани, тие се поевтини за монтирање од традиционалните ѕидови.

 

Кои се комерцијалните апликации за системи за завеси?

Системите со завеси имаат некои одлични комерцијални апликации за кои можеби не сте знаеле.

Како прво, тие можат да се искористат за да се создаде отворено чувство во просторот. Ако имате голем, празен ѕид и сакате да го направите да се чувствува помалку импозантно, системот за завеси е одличен начин да го направите тоа.

Тие се исто така одлични за брендирање. Можете да ги користите за да создадете визуелен идентитет за вашата компанија и навистина да дадете изјава. И, конечно, тие се совршени за создавање херметички затворач во комерцијален простор. Ова е навистина важно бидејќи помага да се задржи топлината и климатизацијата, што ви заштедува пари на долг рок.

 

Како да го изберете вистинскиот систем за завеси за вашиот проект?

Кога станува збор за изборот на систем за десен завесен ѕид за вашиот проект, може да биде малку поразителен. Но, не грижете се, ние сме тука да помогнеме!

Има неколку работи што треба да ги земете предвид при донесување на вашата одлука. Прво, каква е климата каде се наоѓа зградата? Ако сте во топла или влажна клима, ќе ви треба систем што може да се справи со тие услови.

Исто така, ќе треба да ја земете предвид естетиката на зградата. Системите за завеси на ѕидовите доаѓаат во сите облици и големини, така што можете да најдете таков што ќе одговара на изгледот и чувството на вашиот проект.

И конечно, ќе треба да размислите за буџетот и логистиката. Системите за завеси може да бидат скапи, па затоа ќе треба да бидете сигурни дека имате средства на располагање за да ги покриете трошоците. И бидејќи тие се толку големи и тешки, исто така ќе треба да бидете сигурни дека има доволно простор за нивно складирање и дека има доволно работна сила за да ги инсталирате.

 Кои се комерцијалните придобивки од користењето на системот за завеси 2

Совети за инсталирање на систем за завеси

Еве неколку совети за инсталирање на систем за завеси кои ќе ви помогнат да го извлечете максимумот од вашата инвестиција.

1. Погрижете се да го имате вистинскиот тим

Потребен ви е тим со искуство во монтажа на системи за завеси, во спротивно, ќе наидете на проблеми.

2. Планира однапред

Важно е внимателно да го испланирате процесот на инсталација, во спротивно ќе изгубите време и пари.

3. Останете на врвот на распоредот

Системите со завеси може да бидат незгодни за инсталирање, па затоа е важно да останете на врвот на распоредот и да бидете сигурни дека сè се одвива непречено.

4. Комуницирајте со вашиот тим

Погрижете се сите да бидат на иста страница и да знаат каква е нивната улога во процесот на инсталација.

5. Проверете ги временските услови

Уверете се дека времето соработува пред да започнете со инсталацијата; не сакате никакви одложувања предизвикани од лошо време.

 

Најчесто поставувани прашања за системите на завеси

Можеби се прашувате, што по ѓаволите се тие? Системот за завеса е систем за рамка што се користи за поддршка на стакло и други материјали за обложување на надворешноста на зградата. Во основа е како голема, убава фасада која навистина може да ја облече структурата.

Системите за завеси се во сите облици и големини и можат да се користат и за комерцијални и за станбени згради. Совршени се за згради на кои им треба малку дополнителен простор и можат да додадат вредност на вашиот имот.

Но, тоа не е се —Системите за завеси, исто така, имаат еден тон комерцијални придобивки. Еве само неколку:

-Тие се енергетски ефикасни, што значи дека можете да заштедите пари на вашите сметки за енергија

-Тие се отпорни на временските услови, што значи дека не треба да се грижите дали ќе бидат уништени при лоши временски услови

-Тие се огноотпорни, што е огромен плус

-Практично се без одржување, што значи дека не треба да поминувате часови за да ги чистите

 

Резиме  :

Можеби знаете дека системите за завеси имаат различни придобивки за вашиот дом, но што е со нивните придобивки за вашиот бизнис? Еве четири комерцијални придобивки од користењето на системот за ѕидови за завеси за кои можеби не сте знаеле.

1. Системите за завеси може да ја зголемат вредноста на вашиот имот.

2. Системите со завеси може да ви помогнат да заштедите енергија и пари за трошоците за греење и ладење.

3. Системите за завеси може да го направат вашиот бизнис попривлечен за потенцијалните купувачи или станари.

4. Системите за завеси може да го заштитат вашиот бизнис од елементите.

Дали сте убедени уште? Ако не, проверете ја нашата веб-страница за да дознаете повеќе за комерцијалните системи за завеси.

Претходна
What's The Differences Between Glass Storefronts And Curtain Walls
WHAT ARE DIFFERENT TYPES OF CURTAIN WALL SYSTEMS?
Следно
Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп  Дизајн Лифишер
Customer service
detect