loading

Да се ​​стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана од индустријата.

Кои карактеристики треба да ги барате во алуминиумските завеси за истиснување?

Кои карактеристики треба да ги барате во алуминиумските завеси за истиснување?
×

Ако планирате да изградите комерцијална зграда, изборот на алуминиумски завесен ѕид може да го подобри неговиот изглед и да се издвои од околните згради. Лесни за инсталирање, лесни за дизајн и направени од материјали што може да се рециклираат, овие додатоци на ѕидовите на зградата сигурно ќе додадат поголема вредност на развојот на вашата зграда.

Кога станува збор за алуминиумски завеси за истиснување , има многу работи што треба да се разгледаат. Но, не грижете се, ние сме тука да помогнеме.

Во оваа статија, ќе зборуваме за различните карактеристики што треба да ги барате при изборот на истиснување. Ќе ви дадеме и неколку совети како да го изберете вистинскиот за вашиот проект. Па ајде да започнеме!

 

Кои карактеристики треба да ги земете предвид при изборот на алуминиумски завеси за истиснување?  

Како што рековме претходно, ако барате да изградите комерцијален или станбен имот, ќе ви требаат алуминиумски ѕидови за завеса. Тие ја обезбедуваат структурата и поддршката за вашата зграда.

Но, со толку многу различни видови на алуминиумски профили за истиснување на пазарот, како да знаете кој да го изберете? Еве неколку работи што треба да ги имате на ум:

1. Првото нешто што треба да се земе предвид е климата. Ако градите во топла или влажна средина, ќе ви треба истиснување што може да се спротивстави на временските услови.

2. Потоа размислете за стилот на вашиот проект. Одите за модерен изглед или нешто потрадиционално? Типот на истиснување што ќе го изберете ќе влијае на целокупната естетика на вашата зграда.

3. И, конечно, размислете за функцијата на вашата зграда. Дали ќе се користи за деловен простор, малопродажба или нешто друго? Правилното истиснување на ѕидот од алуминиумски завеси ќе ги поддржи специфичните потреби на вашите проекти.

Можете исто така да ги земете предвид овие две карактеристики:

4. Користениот материјал: Најдобрите легури за истиснување на ѕидовите на алуминиумски завеси се легурите од серијата 6000, т.е. 6061 и 6063.

5. Површинска обработка: Екструзија на алуминиумски ѕид за завеса со површинска обработка е поиздржлива.

Кои карактеристики треба да ги барате во алуминиумските завеси за истиснување? 1

Добрата вест е дека повеќето производители на алуминиумски ѕидови за истиснување нудете широк спектар на профили, бои и завршни материјали за да изберете, така што треба да можете да најдете нешто што ги задоволува вашите потреби.

Нашите решенија за завеси додаваат функционална и естетска вредност на секој проект за реновирање и нова градба. Асортиманот е обемен и вклучува фасади со облоги и греди, композитни фасади и уникатни системи на прозорски ѕидови.  Сите висококвалитетни алуминиумски производи го подигнуваат дизајнот и перформансите на вашата зграда на повисоко ниво. Кога се правилно монтирани, завесните ѕидови обезбедуваат хидроизолација и раствори против инсекти за да спречат надворешни елементи да влезат во зградата. Во комбинација со други додатоци, како што се алуминиумски прозорци и други заптивки, завесите може да го намалат одржувањето и да ги намалат трошоците за поправки.

Алуминиумските профили за нашите градежни системи се достапни во различни завршетоци, вклучително и светло валани проѕирен анодизиран алуминиум, вклучувајќи елоксирање, премачкување во прав, PVDF бојадисување и облоги од дрво. Ние исто така обезбедуваме услуги за изработка на алуминиумски профили за легитимни барања. Ако барате доверлив добавувач на алуминиумски завеси, ве молиме слободно контактирајте со нас.

Со оглед на актуелните и новите трендови во производството на метали, несомнено можете да додадете ѕидови за завеси со уникатен дизајн и завршна обработка. Овие материјали може да се обложат и со метални премази како што се премачкување во прав, галванизирани или светли валани легури. Ѕидовите за завеси вообичаено се составуваат од алуминиумски профили, визуелно стакло и стаклени панели со спандел за да ја оградат зградата од земја до покрив.  

WJW е искусен производител и добавувач на завеси од алуминиумски профили со седиште во Кина. Бидејќи нашите алуминиумски профили за завеси ги имаат предностите на едноставна структура, отпорност на корозија, добра затегнатост на воздухот, удобна инсталација и чистење итн., тие се погодни за различни комерцијални, индустриски и станбени згради.

 

Кои карактеристики треба да ги барате во алуминиумските завеси за истиснување? 2

Резиме:

Суштински карактеристики што треба да ги барате во алуминиумските завеси за истиснување

- Тип на проект на кој работите: Која е апликацијата? Истиснувањето на ѕидовите на завесите често се користат во надворешни апликации, како што се фасадите, затоа погрижете се да го изберете вистинскиот тип на истиснување за вашиот проект.

- Климата: Ако работите на проект во топла клима, ќе ви треба истиснување што може да издржи високи температури.

- Тежина: Истиснувањето на ѕидовите на завесите има низа тежини, затоа погрижете се да изберете оној што може да ја поддржи тежината на вашиот проект.

 

Со оглед на овие фактори, можете да изберете совршена екструзија на ѕидот на завесата за вашиот проект.

Претходна
Why Should You Incorporate Thermal Breaks In Aluminum Curtain Wall Extrusions?
Which Material Grade is used for Making Aluminum Walls?
Следно
Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп  Дизајн Лифишер
Customer service
detect