loading

Да се ​​стане глобална фабрика за домашни врати и прозорци почитувана од индустријата.

Која класа на материјал се користи за изработка на алуминиумски ѕидови?

Која класа на материјал се користи за изработка на алуминиумски ѕидови?
×

WJW алumiниумски екструси дозволете процесот да исцеди и обликува Алуминиумска легура за да обезбеди профили за истиснување на алуминиум. Ние користиме висококвалитетни материјали за создавање на различни типови на ѕидови за истиснување на алуминиум. Имаме повеќе од 20 години искуство во алуминиумската индустрија.  

 

Снабдување на Алулиумија директно на кинескиот пазар и други земји како Австралија, САД, Чиле, Сингапур и други. Користејќи ги најновите техники за производство и доработка на алуминиумски екструзии, нудиме различни површински третмани, вклучувајќи полирање, сјајна анодизирање, премачкување во прав, PVDF премачкување и електрофореза. Ние, исто така, ги приспособуваме различните алуминиумски екструзии според вашите спецификации.

 

Бројот на материјали

Во WJW's, ние гарантираме дека сите наши производи имаат висок квалитет и се набавуваат одговорно. Како резултат на тоа, висококвалитетните производи на WJW алуминиум заработија голема репутација со нашите квалитетни набавки на домашните пазари и во различни делови на светот, вклучувајќи ги Австралија, Европа, Индија, Малезија, Блискиот Исток, Јужна Кореја и Соединетите Американски Држави и повеќе земји.  

 

Производни линии и машини со истиснување што ги користиме:

 • Елоксирање и електрофореза производствени линии  
 • Линии за производство на премази во прав  
 • Производни линии за пренос на топлина од дрвени зрна  

И производствени линии на PVDF облоги  

WJW ви дава врвни решенија за обработка на површината на вашиот алуминиумски профил. Со повеќе од две децении искуство, сега можеме да ви кажеме за производите со вистински квалитет кои се корисни за изработка на профили за истиснување на ѕидовите од алуминиумски завеси. Продолжете да читате за да знаете за вистинската класа на материјал што се користи за производство на алуминиумски завеси.  

 

Алумија

Премиум алуминиумски ѕидови за завеса е специјализиран за алуминиумски истиснување на ѕидови за завеси со ISO сертифициран алуминиумски профили. Тие можат да се прилагодат според барањата на дизајнот во форма на примероци со различни површински третмани и цртежи.   

Секогаш избирајте алуминиумски завеси или комплекси за обложување во конструктивна рамка. Имајќи максимален степен на прецизност со долготраен производ за различни апликации. WJW Aluminium овозможува достапност на многу дизајни достапни во стандардни дизајни. Најдобрите алатки и производни линии помагаат брзо да се произведат приспособени или стандардни куќишта за завеси за исполнување на барањата на вашиот проект.  

Која класа на материјал се користи за изработка на алуминиумски ѕидови? 1

Еве неколку спецификации за алуминиум што треба да ги проверите:

Нашата серија завеса од алуминиум со истиснување 6000 користи алуминиумска легура T3-T8 во стандардната серија. Алуминиумските екструзии на завеси може да се приспособат според вашите потреби.  

Алуминиумски профил GB, ASTM, AISI, DIN, BS, JIS ISO9001:2008, ISO 14001:2004.

Овој алуминиум може да се користи за индустриски лавици, прозорци, врати, прицврстување и полици. Слободно е.:

 • Природен сребрен
 • Црно

Или прилагодена боја.  

 

Завршување во производи

 • Мил заврши.
 • Андизит
 • Песок експлодирање
 • Прецо
 • PVDF и повеќе  

Исто така можеш да добиеш производи.  

 • Скриење на CNC.
 • Милинг
 • Сечиње
 • Снимање
 • Вртежливи
 • Собирање
 • Пукани
 • Вршење.  

 

Истиснување на ѕид од завеса од алуминиумско стакло

Висококвалитетните материјали што се користат за изработка на стандардни системи за завеси се еден од најдобрите избори ако сакате да го ажурирате изгледот на вашиот дом или канцеларија. Најдобриот дел е што рамки за завеси од алуминиумско стакло се достапни во различни стилови и бои за да одговараат на различни вкусови.  

Покрај висококвалитетните системи за спречување на навлегување вода, отпорни на временски услови, овие системи лесно се инсталираат и во комерцијална зграда или дом. Покрај тоа, овие системи штедат енергија.  

Завесите направени со акустичен материјал, исто така, помагаат во намалувањето на загадувањето од бучава. Тие исто така даваат пријатен естетски изглед и му даваат карактер на просторот. Погрижете се да купите алуминиумски профили од етаблиран и ISO-сертификуван производител кој произведува различни видови на алуминиумски истиснување на ѕидовите за завеси. Изберете компанија со практичен и претприемнички пристап за разбирање на модерните принципи на дизајнот на зградите за да дадете приспособени производи по спецификации на проектот.  

Во ред. WJW , работиме напорно за да создадеме единствени развојни патеки за претпријатијата кои го имаат вистинскиот производ со вистинската стратегија за одлични услуги! Изборот на вистинскиот снабдувач за истиснување на алуминиум бара да се бараат овие фактори што мора да се имаат на ум.  

 Која класа на материјал се користи за изработка на алуминиумски ѕидови? 2

Квалитет

Не може да се потцени потребата да имате доверлив добавувач кој користи висококвалитетни материјали за да ве снабдува со вистинските производи. Ви треба добавувач кој може да ви даде висококвалитетни производи. Тие мора да имаат најсовремена опрема со најнова технологија за да ги дадат финалните производи кои можат да поминат низ ригорозни стандарди за квалитет.  

 

Време на испорака

Не можете вечно да чекате вашиот проект да ви биде доставен. Затоа треба да бидете произведени со висока оперативна ефикасност за да дадете квалитетни производи. Покрај тоа, тие мора да имаат многу искусни професионалци и добро рационализирани системи за испорака на проекти на клиентите за да се осигураат дека ќе добиете навремена испорака.  

 

Служба на муштерии

Услугата за клиенти е најважниот критериум при изборот на доверлив снабдувач. Треба да можете да контактирате со добавувачите во случај на какви било проблеми или прашања.  

Покрај тоа, WJW има совршен систем за гаранција за квалитет и услуги по продажбата, што може да им обезбеди на клиентите Високи квалитетни производи  

 

Зошто да избереме WJW алumiниум?

WJW Aluminium се етаблира како лидер во индустријата во алуминиумски завеси за истиснување . Обезбедуваме ѕидни завеси за истиснување на алуминиум со највисоки стандарди за квалитет, а нашите услуги не се ништо друго.  

Нашиот тим е специјализиран за испорака на алуминиумски ѕидови за завеса со детален дизајн за да се дадат најдобри резултати за секој ваш проект. Ние сме иновативен тим со колекција од повеќе од илјада стандардни дизајни кои докажуваат дека работиме напорно за да го дадеме вашето подготвено решение за изградба според вашите барања. Не само ова, туку и ние можеме да преземеме големи или итни нарачки и да дадеме брзо извршување на испораката за вашите барања за високотехнолошки проект, давајќи рационализиран и добро контролиран процес. Нашата експертиза ни овозможува да се грижиме за вашите претпочитани деловни и апликативни решенија.  

 

WJW алулиумија соработуваше со доверливи дилери, добавувачи и професионални градежници и реноватори за да им го дадеме на нашите клиенти вистинското решение за нивните проектни барања за завеси за истиснување на алуминиум кои даваат најдобри резултати. Затоа, кажете ни дали ви треба решение за двојно застаклување за вашиот домашен алуминиумски систем за завеси; ќе го постигнеме за кратко време.  

Добијте атрактивни и двојно застаклени решенија за прозорците и вратите на вашиот дом од нас. Имаме и понуди со полирани и четкани површини за да ја зголемиме издржливоста на алуминиумските профили. За да дознаете повеќе и да добиете совет за успехот на вашиот проект, можете да разговарате со експерти за да ја дознаете вистинската завршна површина за да му дадете на високо естетски изглед подобро функционирање.

Претходна
Which Features Should You Look For In Aluminum Curtain Wall Extrusions?
What are Sun Louvers?
Следно
Препорачано за тебе
нема податок
Стапи во контакт со нас
Авторски права © 2022 Foshan WJW Aluminium Co., Ltd. | Тајп Дизајн Лифишер
Customer service
detect