loading

Për t'u bërë një fabrikë globale e dyerve dhe dritareve të shtëpive të respektuara.

Cila klasë e materialit përdoret për të bërë mure alumini?

Cila klasë e materialit përdoret për të bërë mure alumini?
×

Ekstruacionet e aluminit lejoni që procesi të shtrydh dhe formojë Aliazh alumini për të siguruar profile të nxjerrjes së aluminit. Ne përdorim materiale të cilësisë së lartë për të krijuar lloje të ndryshme të mureve të nxjerrjes së aluminit. Ne kemi më shumë se 20 vjet përvojë në industrinë e aluminit.  

 

Furnizimet e aluminit WJW direkt në tregun e Kinës dhe në vende të tjera si Australia, SHBA, Kili, Singapori dhe të tjera. Duke përdorur teknikat më të fundit për prodhimin dhe përfundimin e nxjerrjeve të aluminit, ne ofrojmë trajtime të ndryshme sipërfaqësore, duke përfshirë lustrimin, anodizimin me shkëlqim, veshjen me pluhur, veshjen PVDF dhe veshjen me elektroforezë. Ne gjithashtu personalizojmë nxjerrjet e ndryshme të aluminit sipas specifikave tuaja.

 

Klasa e materialeve

Në WJW's, ne sigurojmë që të gjitha produktet tona të kenë cilësi të lartë dhe të merren me përgjegjësi. Si rezultat, produktet e cilësisë së lartë të WJW Aluminium kanë fituar një reputacion të madh me furnizimet tona cilësore në tregjet e brendshme dhe në pjesë të ndryshme të globit, duke përfshirë Australinë, Evropën, Indinë, Malajzinë, Lindjen e Mesme, Korenë e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara dhe më shumë vende.  

 

Linjat dhe makinat e prodhimit me ekstrudion që ne përdorim:

 • Linjat e prodhimit të anodizimit dhe elektroforezës  
 • Linjat e prodhimit të veshjes me pluhur  
 • Linjat e prodhimit të transferimit të nxehtësisë së grurit prej druri  

Dhe linjat e prodhimit të veshjes PVDF  

WJW ju jep zgjidhje të nivelit të lartë për trajtimin e sipërfaqes së profilit tuaj të aluminit. Me më shumë se dy dekada përvojë, tani mund t'ju tregojmë për produktet e cilësisë së duhur që janë të dobishme për prodhimin e profileve të nxjerrjes së murit të perdes së aluminit. Vazhdoni të lexoni për të ditur për klasën e duhur të materialit të përdorur për prodhimin e mureve të perdes së aluminit.  

 

Alumini

Premium Curtain Wall Aluminium Extrusion është i certifikuar nga ISO me Profilet e Aluminit për nxjerrje alumini për mure perde të specializuara. Ato mund të personalizohen sipas kërkesave të projektimit në formën e mostrave me trajtime dhe vizatime të ndryshme sipërfaqësore.   

Zgjidhni gjithmonë mure perde alumini ose komplekse veshjesh në një kornizë konstruktive. Duke pasur shkallën maksimale të saktësisë me një produkt afatgjatë për aplikime të ndryshme. WJW Aluminium lejon disponueshmërinë e shumë modeleve të disponueshme në modele standarde. Mjetet dhe linjat më të mira të prodhimit ndihmojnë në prodhimin e shpejtë të mbylljeve të perdeve të personalizuara ose standarde për të përmbushur kërkesat e projektit tuaj.  

Cila klasë e materialit përdoret për të bërë mure alumini? 1

Këtu janë disa specifikime alumini për t'u kontrolluar:

Seria jonë Curtain Wall Aluminium Extrusion 6000 përdor aliazh alumini T3-T8 në Serinë Standarde. Nxjerrjet e aluminit të murit të perdes gjithashtu mund të personalizohen sipas nevojave tuaja.  

Profili alumini GB, ASTM, AISI, DIN, BS, JIS ISO9001:2008, ISO 14001:2004.

Ky alumin mund të përdoret për rafte industriale, dritare, dyer, pajisje dhe rafte. Është në dispozicion.:

 • Argjend natyrale
 • I zezë

Ose ngjyra e personalizuar.  

 

Përfundimet në prodhime

 • Mbarimi i Mill
 • Anodizme
 • Shpërthimi i rërës
 • Mbulltë
 • PVDF dhe më shumë.  

Mund të merrni edhe produkte me të  

 • CNC përkulur
 • Miling
 • Preje
 • Skeda
 • Lidhje.
 • Mbledhje
 • Duke kopjuar
 • Shpirt.  

 

Nxjerrja e murit të perdes së qelqit prej alumini

Materialet e cilësisë së lartë të përdorura për të bërë sisteme standarde të mureve me perde janë një nga zgjedhjet më të mira nëse dëshironi të përditësoni pamjen e shtëpisë ose zyrës tuaj. Pjesa më e mirë është se kornizat e perdeve prej xhami prej alumini janë të disponueshme në stile dhe ngjyra të ndryshme për t'iu përshtatur shijeve të ndryshme.  

Përveç sistemeve me cilësi të lartë të parandalimit të depërtimit të ujit, rezistente ndaj motit, këto sisteme janë gjithashtu të lehta për t'u instaluar në një ndërtesë komerciale ose shtëpi. Për më tepër, këto sisteme janë të kursimit të energjisë.  

Muret perde të bëra me material akustik gjithashtu ndihmojnë në uljen e ndotjes akustike. Ato gjithashtu i japin një pamje të këndshme estetike dhe i japin karakter një hapësire. Sigurohuni që të blini profile alumini nga një prodhues i themeluar dhe i certifikuar me ISO që prodhon lloje të ndryshme të nxjerrjes së murit të perdes së aluminit. Zgjidhni një kompani me një qasje praktike dhe iniciative për të kuptuar parimet moderne të dizajnit të ndërtesave për të dhënë produkte të personalizuara sipas specifikimeve të projektit.  

Atëherë WJW , ne punojmë shumë për të krijuar shtigje unike zhvillimi për ndërmarrjet që kanë produktin e duhur me strategjinë e duhur për shërbime të shkëlqyera! Zgjedhja e furnizuesit të duhur të nxjerrjes së aluminit kërkon kërkimin e këtyre faktorëve që duhet të keni parasysh.  

 Cila klasë e materialit përdoret për të bërë mure alumini? 2

Kualiteti

Nevoja për të pasur një furnizues të besueshëm që përdor materiale të cilësisë së lartë për t'ju furnizuar me produktet e duhura nuk mund të nëntheksohet. Keni nevojë për një furnizues që mund t'ju japë produkte me cilësi të lartë. Ata duhet të kenë pajisje moderne me teknologjinë më të fundit për të dhënë produktet përfundimtare që mund të kalojnë standarde rigoroze të cilësisë.  

 

Ora e dorëzimit

Ju nuk mund të prisni përgjithmonë që projekti juaj t'ju dorëzohet. Kjo është arsyeja pse ju duhet të prodhoheni me efikasitet të lartë operacional për të dhënë produkte cilësore. Përveç kësaj, ata duhet të kenë profesionistë me përvojë të madhe dhe sisteme të mirëorganizuara për ofrimin e projekteve të klientit për t'u siguruar që ju të merrni dorëzimin në kohë.  

 

Shërbimi i klientit

Shërbimi ndaj klientit është kriteri më i rëndësishëm në zgjedhjen e një furnizuesi të besueshëm. Ju duhet të jeni në gjendje të kontaktoni furnitorët në rast të ndonjë problemi ose pyetjeje.  

Për më tepër, WJW ka një sistem të përsosur të sigurimit të cilësisë dhe shërbimit pas shitjes, i cili mund t'u sigurojë klientëve Prodhimet me cilësi të lartë  

 

Pse të zgjedhësh aluminium WJW?

WJW Aluminium është vendosur si lider në industri ekstrudimet e murit të perdes së aluminit . Ne ofrojmë perde muri me nxjerrje alumini me standardet më të larta të cilësisë dhe shërbimet tona janë të pakrahasueshme.  

Ekipi ynë është i specializuar në ofrimin e nxjerrjeve të murit të perdes së aluminit me dizajne të detajuara për të dhënë rezultatet më të mira për çdo projekt tuajin. Ne jemi një ekip inovativ me një koleksion prej më shumë se një mijë dizajne standarde që dëshmojnë se ne punojmë shumë për të dhënë zgjidhjen tuaj të gatshme për ndërtim sipas kërkesave tuaja. Jo vetëm kjo, por ne gjithashtu mund të marrim porosi të mëdha ose urgjente dhe të ofrojmë një ekzekutim të shpejtë të shpërndarjes për kërkesat e projektit tuaj të teknologjisë së lartë duke dhënë një proces të efektshëm dhe të kontrolluar mirë. Ekspertiza jonë na lejon të kujdesemi për biznesin tuaj të preferuar dhe zgjidhjet e aplikimit.  

 

Alumini WJW ka bashkëpunuar me tregtarë, furnitorë dhe ndërtues dhe rinovues profesionistë të besuar për t'u dhënë klientëve tanë zgjidhjen e duhur për kërkesat e projektit të tyre të mureve të perdes me nxjerrje alumini që japin rezultatet më të mira. Pra, na tregoni nëse keni nevojë për një zgjidhje me xham të dyfishtë për sistemin e mureve të perdes së aluminit të shtëpisë tuaj; ne do ta arrijmë atë në një kohë të shkurtër.  

Merrni nga ne zgjidhje tërheqëse dhe me xham të dyfishtë për dritaret dhe dyert e shtëpisë tuaj. Ne kemi gjithashtu oferta me sipërfaqe të lëmuara dhe të krehura për të rritur qëndrueshmërinë e profileve të aluminit. Për të mësuar më shumë dhe për të marrë këshilla për suksesin e projektit tuaj, mund të flisni me ekspertë për të gjetur përfundimin e duhur të sipërfaqes për t'i dhënë një pamje shumë estetike një funksionim më të mirë.

prev
Which Features Should You Look For In Aluminum Curtain Wall Extrusions?
What are Sun Louvers?
i ardhshëm
rekomandohet për ju
nuk ka të dhëna
Merrni kontakt me ne
E drejta e autorit © 2022 Foshan WJW Aluminum Co., Ltd. | Harta e faqes Dizenjues nga Lifisherë
Customer service
detect