loading

Për t'u bërë një fabrikë globale e dyerve dhe dritareve të shtëpive të respektuara.

Çfarë është Sun Louvers?

Çfarë është Sun Louvers?
2022-09-27
×

Grykat e diellit janë një nga mënyrat më të mira për kontrollin kreativ të temperaturës. Tani kemi sisteme të mbulesave të diellit që mund të jenë vertikale ose horizontale. Atëherë Udhëtimi i Aluminit WJW , ne ju ofrojmë grilat e cilësisë më të mirë të bëra nga materiale të qëndrueshme, rezistente ndaj korrozionit si alumini dhe kanë një profil të adaptueshëm dhe estetikisht domethënës që shndërrohet në dizajn arkitekturor të jashtëm dhe të brendshëm. Xhamat tona janë në forma të thjeshta dhe elegante, me një shumëllojshmëri tehe që mund të përputhen me nevojat e mjedisit.  Gjithashtu, Lëngat e diellit të aluminit janë të disponueshme në ekranet e paneleve që disponohen në konfigurime plumbash, elipsoidësh dhe panelesh. WJW ofron produkte të ndryshme mbrojtëse dielli në stile dhe zgjedhje të shumta, në dimensione të tilla si 50 mm, 45 mm dhe 75 mm. Ato janë të dobishme në struktura të ndryshme dhe mund të përputhen me lloje të ndryshme mjedisesh.  

 

Louvers kanë një dizajn të hijshëm, modern dhe të bërë me porosi që është shumë i dobishëm në stile të ndryshme arkitekturore. Ato lejojnë ajrosjen duke siguruar mbulim të mjaftueshëm nga mbeturinat dhe papastërtitë.  Grykat mund të rrisin ndjeshëm gjurmën e argëtimit në natyrë për verandat, kuvertat, verandat, zonat e pishinave dhe shumë më tepër. Gjithashtu, grilat janë shumë të adaptueshme në mjedise të ndryshme ku keni nevojë për një nivel të lartë privatësie. Me sistemet e grilave të diellit, ju parandaloni të huajt që të shikojnë në hapësirën tuaj private dhe qëndroni të mbrojtur nga rrezet e forta të diellit.   Sun Louver Systems ofron stil dhe funksionalitet, duke i dhënë pamjes së jashtme të ndërtesës një profil unik. Për më tepër, këto sisteme të grilave janë bërë nga materiale të cilësisë së lartë, mund të bëhen me porosi sipas nevojave tuaja dhe vijnë me një garanci afatgjatë.

 

Përdor më shumë hapësirë e jashtme

Grilat e aluminit janë një opsion tërheqës për pronarët e pronave që duan një alternativë të dëshirueshme për zgjerimin e gjurmës së tyre të jetesës në natyrë. Për më tepër, panelet e grilave vendosen në mënyrë strategjike në vende të ndryshme.   Është thelbësore të vendosni panelet e grilave në vende të jashtme për t'ju dhënë një hije të ftohtë me rrezet e diellit të filtruar. Shtimi i bimëve në vazo me lule shumëngjyrëshe në hapësira të tilla të mbrojtura me grila është e shkëlqyer për një përvojë jetese shumë të kënaqshme.  

Ju gjithashtu mund të arrini sisteme të gjithanshme të paneleve të grilave të kontrollit të temperaturës që mund të përmirësohen mirë me një çati të rregullueshme të grilave për të dizajnuar një zonë të përmirësuar buzë pishine ose një zonë argëtimi në oborr. Së fundi, ju mund të shkoni në zona të jashtme të banimit me sisteme grilash me ndikim të ulët, të cilat mund t'i instaloni shpejt dhe me efikasitet.  

Grilat e diellit gjithashtu mund të shtojnë finesën, formën dhe funksionin e duhur. Grilat e diellit në një dizajn të nivelit të lartë ofrojnë një shtesë të bukur për ndërtesat. Ato i shtojnë karakter fytyrës, përmirësojnë pa sforcim qarkullimin e ajrit dhe shtojnë tërheqjen estetike. Për më tepër, grilat e diellit janë të disponueshme në sisteme të ndryshme, të tilla si ato që funksionojnë me dorë dhe ato me kllapa fikse.

Çfarë është Sun Louvers? 1

Format e shpatës së Luverit nën WJW Aluminium Louvers.

Të kesh grila delikate në formë drejtkëndëshe me nxjerrje alumini me trashësi gati 3 mm, ju ofrojnë pamjen e vijave të pastra dhe të drejta me skaje të mprehta. Këto grila janë të operueshme me dorë, të fiksuara në fund, të funksionueshme, të vendosura të automatizuara të kllapave dhe të fiksuara në fund për t'u ulur në çdo situatë projektimi.  

Grykat tona të diellit ndihmojnë në krijimin e paneleve plotësisht të funksionueshëm që ju ndihmojnë të merrni ekranet me defekt. Këto grila operohen me panele arkitekturore të motit. Ato përdoren në konfigurime vertikale, horizontale dhe sipërme.  

Grilat e diellit mund të funksionojnë me dorë ose me motor, si dhe grilat e fiksuara në fund. Ne gjithashtu mund të punojmë për t'ju ofruar funksionalitetin me të cilin mund t'i siguroni këto grila me vida ose kanale të fiksuara në skajet e tyre. Kapakëve të skajeve u jepet një përfundim i qetë.  

 

Arsye të tjera për të shkuar për xhaketa dielli në natyrë

Grilat e jashtme janë të dobishme gjatë gjithë vitit. Këto grila kanë funksionalitetin e duhur dhe janë të vlefshme për aftësi dhe teknologji të ndryshme, siç është rinovimi i shtëpisë për të krijuar shtëpi inteligjente. Grilat e diellit janë gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme për të shfrytëzuar sa më shumë nga zonat e argëtimit në natyrë të banimit ose objekteve private.  

  • Ventilimi

Grilat e aluminit të ekstruduar ndihmojnë në rritjen e rrjedhës së ajrit në një zonë të mbuluar. Ju gjithashtu mund të planifikoni një kuzhinë në natyrë me një sistem grilash me avantazhin e madh të largimit të shpejtë të tymit dhe avullit nga kuzhina. Këto grila gjithashtu mund të manipulohen për të dhënë mbrojtje të plotë nga era. Përveç kësaj, materiali i WJW louver aluminit është mjaft i fortë për t'i bërë ballë cikloneve.  

  • Insulioni

Grilat e aluminit gjithashtu reflektojnë nxehtësinë në mënyrë shumë efikase. Ato ndihmojnë në kapjen e nxehtësisë brenda në klimat më të ftohta dhe ju lejojnë të shijoni jashtë në dimër. Në verë, grilat ndihmojnë për të mbajtur jashtë nxehtësinë. Kjo do të thotë që ngrohësit tuaj me gaz mund të funksionojnë me efikasitet të lartë pasi grilat mund të prekin rrezatimin në një zonë në avantazhin tuaj, duke siguruar një temperaturë të rehatshme në kushte ekstreme të motit të jashtëm.

  • Diffuzion e leht

Përfitimi më domethënës i grilave të diellit në sistemin e çatisë së hapur është aftësia për të kontrolluar dritën natyrale në shtëpinë tuaj. Ndërsa hapemi në sistemin e grilave, ju lejoni që dielli të rrjedhë më shumë. Përveç kësaj, këto sisteme ju lejojnë të lëshoni një sasi të konsiderueshme të dritës natyrale –  ku 90% e gjithë dritës mund të shkëlqejë nëpër zonë kur hapen grilat e çatisë. Ju gjithashtu mund të zgjidhni mbylljen e plotë të çatisë së hapur për t'ju dhënë hije të plotë në ditët më të nxehta për të shfrytëzuar hapësirën e jashtme komode.  

  • Ambiance

Ndërsa një pjergull tradicionale nuk ju ofron opsione shumë të ambientit që ofron sistemi i grilave, ju mund të përfitoni sa më shumë nga zonat e argëtimit në natyrë me një gamë masive opsionesh ndriçimi në grilat e diellit. Për shembull, mund të lejoni hapjen e plotë të një dite pranvere, ndërsa mund të merrni një sasi të vogël drite natyrale në ditët e nxehta të verës dhe më shumë dritë natyrale në ditët me dëborë të dimrit për ambiente komode.  

 

Konklusioni

Kjo është arsyeja pse të kesh xhama dielli mund t'ju japë përfitime të mëdha. Dhe është një vendim i arsyeshëm për t'u përfshirë Llojet e diellit arkitekturës në ndërtesën tuaj dhe shijoni hapësira të ndriçuara dhe të ajrosura mirë me mbrojtje dhe privatësi të përshtatshme gjatë gjithë vitit.

rekomandohet për ju
nuk ka të dhëna
Merrni kontakt me ne
Dyer dhe dritare profile alumini, dyer dhe dritare nga aliazh alumini produkte të gatshme, sistem perdesh, ju dëshironi, të gjitha këtu! Kompania jonë është e angazhuar në kërkimin dhe zhvillimin dhe prodhimin e dyerve dhe dritareve të aluminit për 20 vjet.
nuk ka të dhëna
CONTACT NE

Personi kontaktues: Leo Lin

Telefoni:86 18024183629

Whatsapp:86 18024183629

E-mail:: info@aluminium-supply.com

Shto: Jo. 17, Workshop Liannanshe, Songgangtang, Shishan Town, Nanhai District, Foshan City

E drejta e autorit © 2022 Foshan WJW Aluminum Co., Ltd. | Harta e faqes  Dizenjues nga Lifisherë
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect