loading

Për t'u bërë një fabrikë globale e dyerve dhe dritareve të shtëpive të respektuara.

Cilat janë dimensionet më të mëdha për dritaret e aluminit?

Cilat janë dimensionet më të mëdha për dritaret e aluminit?
×

Dritaret e aluminit ofrojnë një nivel të lartë sigurie, izolimi termik dhe rezistencë ndaj motit. Ne ju ofrojmë dyer dhe dritare alumini që janë shumë inovative dhe kanë cilësinë më të lartë. Dritaret e aluminit që ne krijojmë janë të disponueshme në lloje të ndryshme stilesh. Ne mund të personalizojmë madhësitë e dritareve sipas kërkesave tuaja. Ofrojmë dritare alumini me dizajne moderne dhe bashkëkohore.

Për më tepër, ju gjithashtu keni shumë mundësi për të marrë një dizajn të personalizuar me ngjyrën e duhur. Atëherë WJW , ne mund t'ju ofrojmë dritare me grila speciale që janë shumë të gjithanshme dhe të qëndrueshme. Ne projektojmë dritare me performancë të lartë në dizajnet unike që do t'ju pëlqejnë t'i instaloni në shtëpinë tuaj dhe në prona të tjera. Gjithashtu, ne mund të personalizojmë madhësitë sipas kërkesave tuaja.  

Këtu janë madhësitë më të mëdha të dritareve që prodhojmë në WJW Windows.

Cilat janë dimensionet më të mëdha për dritaret e aluminit? 1

Tenda komerciale me performancë të lartë 100 mm plus dritare fikse

Në WJW, ne ofrojmë dritare komerciale me performancë të lartë të varura në krye dhe të lëkundura nga jashtë ndërsa hapen në bazë. Këto dritare ofrojnë siguri më të lartë me ekranet e tyre standarde. Dritaret me këllëf janë një zgjedhje e nivelit të lartë për shtëpinë dhe pronën tuaj që mund t'i lini të hapura edhe gjatë shiut.  

 • Këto kanë një madhësi të kornizës së dritares prej 150 mm me një trashësi kornizë alumini prej 2 deri në 2,5 mm. Dritarja me një xham është e trashë 5 mm -13,52 mm, ndërsa ajo me dy xham 18-28 mm. Madhësia maksimale e rekomanduar për këto dritare përfshin një lartësi prej 3150 mm  
 • Gjerësia 2250 mm
 • Pesha 200 kg për panel.  

 

Ju mund t'i përdorni këto dritare nëpërmjet dorezave të kamerës, mbështjellësve të dritareve dhe mbështjellësve automatikë të lidhur me sistemin Smart Home / CBUS. Këto dritare hapen në bazë dhe janë të varura në krye. Ato janë gjithashtu të pajtueshme me sigurinë dhe ekranet standarde.   

Dritaret prej alumini mund të kenë një pamje moderne, bashkëkohore ose tradicionale/retro. Përveç kësaj, këto dritare me performancë të lartë mund të ofrojnë izolim dhe izolim të zërit të nivelit të lartë me opsione me një xham dhe me dy xham. Për më tepër, ato janë të vulosura përgjatë gjithë perimetrit për izolim ndaj motit dhe kanë opsionet e kyçjes me çelës.

Këto dritare me kasetë ofrojnë një pamje elegante për shtëpinë dhe ndërtesën me profilet e tyre bashkëkohore të brezave të pjerrëta ose rruaza xham. Vula e brezit do të sigurojë rezistencë ndaj motit. Ju mund të zgjidhni opsione të përshtatshme lustrimi për më shumë rehati termike dhe performancë të lartë.  

 

Shpeshta

Ju merrni kaq shumë përfitime me përdorimin e këtyre dritareve në përmasa të mëdha, duke përfshirë një pamje të pastër dhe të pastër, dhe opsione harduerike të kyçshme me ekrane sigurie dhe insektesh. Dritaret gjithashtu mund të plotësojnë përzgjedhjen e mureve, dhe këmisha për dritaret e varura dopio jep zgjidhje të plota për kërkesat tuaja.  

Ju mund të merrni dritare dhe korniza alumini në madhësi të ndryshme duke zgjedhur një gamë të gjerë ngjyrash, stilesh, madhësish dhe formash që mund të shtojnë hijeshinë e shtëpisë tuaj. Dritaret e aluminit në dizajn dhe stile të përkohshme CNC i japin karakter zyrës dhe shtëpisë tuaj brenda dhe jashtë. Alumini është një material shumë i qëndrueshëm që mund të zgjasë për gati 30 vjet. Dritaret prej alumini zakonisht vijnë me një garanci prej 15 vjetësh. Avantazhi tjetër më i rëndësishëm i dritareve të aluminit është se ato janë shumë të përballueshme. Dritaret prej alumini i japin një pamje dhe stil të sofistikuar dyerve tuaja.  

Dritaret e aluminit mund të krijojnë ndjenjën dhe pamjen e përsosur në shtëpinë tuaj, duke lejuar që një sasi e madhe drite të depërtojë brenda me kornizat e tyre të hollë dhe zonën më të lartë të xhamit.  

Ne ju ofrojmë lloje të ndryshme të dritareve me kafaz ose rrëshqitje. Dritarja e Aluminit janë krijuar duke përdorur lëndë të parë të cilësisë më të lartë. Kjo. ’Përse këto dritare përdoren në ndërtesa të ndryshme. Përveç kësaj, këto dritare kanë disa madhësi dhe dimensione dhe janë në dispozicion me çmime shumë të arsyeshme.

 

Dritare

Klientët mund të porosisin një gamë të gjerë të Windows Casement. Këto dritare janë të disponueshme në specifika të ndryshme dhe mund të plotësojnë kërkesa të ndryshme të klientit. Ne i prodhojmë këto dritare me materiale të cilësisë së lartë dhe teknologjitë dhe teknikat më të mira. Ne projektojmë dritare në përputhje me standardet më të mira të industrisë. Ata kanë një dizajn të përpiktë dhe veçori që kontrolluesit tanë të cilësisë i kontrollojnë për të ofruar produkte të përsosura për klientët tanë. Në mënyrë tipike, ju mund të porosisni seri dritaresh me dritare në opsione të ndryshme, duke përfshirë:  

Standart  

52 Mm.

 • Trashësia e xhamit është nga 4 mm në 8 mm
 • Ata.   mund të ketë opsione fikse dhe të hapura  
 • Ato janë të varura në bazë dhe kanë hapje të lidhura.  
 • Mund të pajiset me mbështjellës elektrike për t'u lidhur me Smart Home.  

 

Dritaret e aluminit WJW mund të ofrojnë llojin e duhur të dritareve me këllëf të marra me punën dhe ekspertizën e profesionistëve me përvojë. Ne. ’ripërdor aliazh alumini me cilësi të lartë në dispozicion me teknologji të sofistikuar. Këto dritare janë të vlerësuara nga ana akustike dhe ofrojnë izolim termik. Perimetri i dritareve të brezit është i mbyllur për të dhënë një përshtatje hermetike duke i bërë dritaret shumë rezistente ndaj motit. Dritaret janë të disponueshme në formë të personalizuar.  

Cilat janë dimensionet më të mëdha për dritaret e aluminit? 2

Dritarja e tingujve

JWJ ofron një gamë të dëshmuar me cilësi të dritareve akustike ose të papërshkueshme nga zëri, të cilat ne i prodhojmë duke përdorur vetëm lëndën e parë të cilësisë së lartë. Gjithashtu, dritaret tona janë të forcuara me njësi xhami me xham të dyfishtë. Këto dritare të papërshkueshme nga zëri mund të përdoren në lloje të ndryshme ndërtesash. Ato mund të personalizohen në madhësi dhe forma të ndryshme. Mund t'i porosisni në përmasat dhe përmasat që ju nevojiten. Ne kemi të gjitha lehtësitë për të krijuar produktin e kërkuar për ju me çmime të përballueshme.  

 

Dritare banimi dhe komerciale

Ne ofrojmë një bollëk të Dritareve të Sistemit Alumini me disa lloje funksionimi si p.sh:

 • Rrishte
 • I Hapshëm
 • Ngjit dhe kthen

Këto dritare janë të disponueshme me disa profile që variojnë në madhësi nga 27 mm në 75 mm dhe çdo madhësi tjetër. I projektojmë për t'i bërë të përshtatshme për kushte të ndryshme si p.sh:

 • Duke hapur madhësia
 • Ngarkimi i ri
 • Operacioni i qetë  

Të gjitha këto dritare janë shumë të përballueshme dhe çdo lloj dritareje ka veti unike për të reduktuar problemet si uji dhe era për shkak të shqetësimeve të motit, zhurmës, mushkonjave, insekteve, pluhurit dhe joshjes me përshtatjen e tyre hermetike. Për më tepër, vetëm me pak mirëmbajtjen e pastrimit me ujë me sapun një herë në muaj, ju japin një ambient të mrekullueshëm. Ato mund të ofrojnë një pamje të qartë dhe funksionalitet dhe siguri të mirë të pamjes së jashtme dhe ta bëjnë shtëpinë tuaj të pajisur me rehati të plotë.  

 

WJW Windows Aluminit janë të dobishme në aplikimet rezidenciale dhe komerciale. Zgjidhni ato që janë më të përshtatshmet për projekte. Ose na tregoni përmasat, vetitë dhe funksionalitetin që ju nevojiten nga dritaret në mënyrë që ne t'i personalizojmë ato për kërkesat tuaja.  

rekomandohet për ju
nuk ka të dhëna
Merrni kontakt me ne
Dyer dhe dritare profile alumini, dyer dhe dritare nga aliazh alumini produkte të gatshme, sistem perdesh, ju dëshironi, të gjitha këtu! Kompania jonë është e angazhuar në kërkimin dhe zhvillimin dhe prodhimin e dyerve dhe dritareve të aluminit për 20 vjet.
nuk ka të dhëna
CONTACT NE

Personi kontaktues: Leo Lin

Telefoni:86 18042879648

Whatsapp:86 18042879648

E-mail:: info@aluminium-supply.com

Shto: Jo. 17, Workshop Liannanshe, Songgangtang, Shishan Town, Nanhai District, Foshan City

E drejta e autorit © 2022 Foshan WJW Aluminum Co., Ltd. | Harta e faqes Dizenjues nga Lifisherë
detect