loading

Për t'u bërë një fabrikë globale e dyerve dhe dritareve të shtëpive të respektuara.

Sa do të zgjasin dritaret e aluminit?

Sa do të zgjasin dritaret e aluminit?
×

Dritaret e aluminit po bëhen gjithnjë e më të përhapura në përdorim. Ka të gjitha arsyet për ta bërë atë. Dritaret e aluminit kanë korniza të qëndrueshme dhe të qëndrueshme. Ato formojnë një pamje estetike në shtëpinë tuaj me pamjen e tyre të jashtëzakonshme dhe pamjen perfekte që i japin shtëpisë dhe ambienteve të jashtme. Gjithashtu, ata kanë nevojë për mirëmbajtje të ulët.  

Nëse po mendoni të përmirësoni kornizat e dritareve të shtëpisë tuaj, merrni parasysh instalimin e dritareve prej alumini. Ju duhet vetëm një orar i rregullt për të mirëmbajtur dritaret me instalimin e dritareve prej alumini. Përparësia më e rëndësishme e dritareve të aluminit është se ato zgjasin shumë.  

Sa do të zgjasin dritaret e aluminit? 1

Jetëgjatësia mesatare e dritareve të aluminit

Këto dritare janë shumë të qëndrueshme dhe rezistente ndaj korrozionit. Kjo është arsyeja pse dritaret e aluminit kanë një jetëgjatësi të gjatë deri në 30 vjet e më shumë. Nëse zgjidhni dritare alumini me cilësi të lartë si dritaret prej alumini Foshan WJW, ato mund të zgjasin edhe deri në 45 vjet me kujdesin e duhur. Dritaret e aluminit kanë përfitime të shumta. Ato pastrohen lehtësisht; një fshirje me një sfungjer të lagur dhe ujë të butë me sapun jep shkëlqimin e përsosur. Përveç kësaj, dritaret e aluminit nuk fryhen, çahen, shtrembërohen ose plasariten me kalimin e kohës. Krahasuar me dritaret uPVC, dritaret prej alumini zgjasin për një kohë të gjatë. Gjithashtu, në krahasim me drurin, dritaret e aluminit dobësohen shumë më ngadalë se dritaret prej druri.

 

Dritare

Ju jeni të kufizuar në zgjedhjet e ngjyrave me dritaret e aluminit dhe fermerët metalikë ose të bardhë. Ne ju japim dritare alumini me ngjyra të personalizuara nëpërmjet  

 • Mbulltë  
 • Anodizimi
 • Vizatim
 • Oksidacioni i gjurmës
 • Ngjyra elektrike
 • Elektroforeza
 • Shtypja e transferimit të drurit.  

Kjo do të thotë që dritaret e aluminit mund të jenë të pranishme në nuanca elegante të grurit të drurit, fluorokarbonit, oksidimit, veshjes dhe më shumë.  

 

Gama e dritareve me këllëf alumini dhe WJW

Ju do të merrni kapele tradicionale ose tenda të varura në krye ndërsa lëkundeni hapur në bazë. Këto dritare do të kenë ekrane standarde dhe sigurie të nivelit të lartë. Dritaret me tendë janë një lloj i preferuar i dritareve që ju lejojnë të keni dritare të hapura edhe kur shiu është i mundur.  

Ne mund të dizenjojmë tendat ose dritaret me xhama për të dhënë një pamje retro ose moderne. Këto dritare kanë dritare brezash me pamje katrore, të cilat kanë performancë të lartë. Ata gjithashtu kanë veti termike dhe akustike të nivelit të lartë dhe një mbyllje të plotë rrethuese përgjatë brezit. Dritaret e aluminit mund të jenë të vetme ose me dy xham, me bravë me çelës.

Ju mund t'i përdorni këto dritare me ndihmën e dorezave me kamerë dhe mbështjellësve automatikë të lidhur me sistemet tuaja BCUS ose shtëpinë inteligjente.  

Dritarja e strehës ose e këllëfës jep një pamje të pastër dhe të efektshme me rruazat e saj moderne dhe të pjerrëta të lustrimit, profilet e brezave dhe rruazat e lustrimit. Këto dritare kanë sistemin e varjes së grepave të pajisur me një mbështjellës zinxhiri ose kapëse brezash për funksionim të lehtë. Dritaret tona prej alumini janë të mbyllura përgjatë perimetrit për izolim më të mirë të motit dhe xham të dyfishtë. Kjo ndihmon në dhënien e performancës dhe komoditetit më të lartë. Dritaret duhet të integrohen duke përdorur një përzgjedhje plotësuese të dritareve me dritare, rrëshqitëse dhe të dyfishta që ofrojnë zgjidhje gjithëpërfshirëse të dritareve.  

  Dritaret me tendë japin një pamje të klasit të lartë, të rregullt dhe të pastër. Ato mbyllen me mbyllje pozitive për rezistencë të përmirësuar ndaj motit. Këto dritare mund të integrohen gjithashtu me skanim për insekte dhe siguri.

E di. Rreshti WJW e dritareve dhe dyera ka një sistem të fuqishëm kornizë 125 mm që jep forcën dhe performancën e kërkuar në aplikimet kritike arkitekturore. Ose dritaret kanë forcë të mjaftueshme që është e shkëlqyeshme për konfigurime gjysmë komerciale dhe ofron estetikë të shkëlqyer në rezidenca.

Ju mund të zgjidhni nga opsionet e vetme dhe me dy xham.

Dritaret janë.  

 • Era dhe uji  
 • Propozimi akustik  
 • Keni opsionin WERS Fly Screen që ofron gjithashtu qarkullimin optimal të ajrit

 

Mirëmbajtja e kornizave të dritareve prej alumini

Kornizat e dritareve prej alumini nuk kërkojnë shumë mirëmbajtje, vetëm pastrim periodik dhe pak vajosje të hekurit në kohën e duhur. Ju nuk keni nevojë për ndonjë lëndë pastrimi apo trajtim të specializuar për këto dritare. Me një orar të thjeshtë pastrimi, kornizat dhe dritaret e aluminit do të kenë një pamje të re, të pastër dhe të re.

Dritare alumini në mjediset detare

Dritaret ose dyert e aluminit janë gjithashtu të shkëlqyera për instalim në mjedise detare. Ne mund t'i personalizojmë ato me një shtresë detare që mbron këto korniza metalike nga mjedisi i lagësht dhe gërryes i vendeve buzë detit.

Profilet e aluminit të thyera termikisht janë rezistent ndaj motit, rezistent ndaj konsumit, kanë një pamje dekorative të nivelit të lartë dhe kanë një jetë të gjatë shërbimi. Ato janë rezistente ndaj zgjerimit dhe janë një material i klasit të lartë të kornizës me më shumë ekspozim ndaj dritës së diellit. Përveç kësaj, këto korniza nuk zgjerohen ose përkeqësohen me kalimin e kohës.

Sa do të zgjasin dritaret e aluminit? 2

Rutina dhe orari i pastrimit për dritare dhe dyer alumini

Këshillohet që të keni një orar të qartë dhe të personalizuar për dritaret e aluminit. Megjithëse nuk keni rregulla strikte për mirëmbajtjen e kornizave të aluminit, mund ta planifikoni atë sipas preferencave personale. Sidoqoftë, pastrimi i xhamave një herë në muaj dhe kornizave të aluminit një herë në dy muaj është më i miri.  

Alumini siguron mirëmbajtje të lehtë dhe është i lehtë për t'u pastruar. Ndonjëherë, kur nuk mund ta pastroni për disa muaj, alumini nuk dëmton përherë. Si rezultat, ekziston vetëm mundësia më e vogël e ndonjë dëmtimi afatgjatë që komprometon integritetin ose pamjen e materialit.  

Pastrimi dhe mirëmbajtja e kornizave të aluminit

Alumini i përfunduar me pluhur është rezistent ndaj korrozionit dhe i lehtë për t'u pastruar. Për më tepër, kërkon përpjekje minimale për t'i pastruar mirë. Përveç kësaj, veshja me pluhur mbron kornizën e aluminit nga gërvishtjet dhe gërvishtjet.   

Gjatë pastrimit të dritareve prej alumini, përmbahuni nga përdorimi i veshjeve gërryese ose pastrues për pastrimin e sipërfaqes.  

  Është e rëndësishme të shmangni produktet e ashpra si zbardhuesit dhe kimikatet e tjera të forta që duhet të përdoren me masë. Ju mund t'i mbani kornizat e aluminit në gjendje të nivelit të lartë me një program pastrimi të lehtë mujor ose dy mujor.  

Prandaj, nuk ka nevojë të përdorni detergjentë për pastrim të thellë ose pastrim hash. Mjafton vetëm detergjent i butë i përzier me ujë të ngrohtë për të pastruar kornizat e aluminit. Për më tepër, kornizat e aluminit janë të ngushta, kështu që nuk kërkojnë shumë kohë për t'u pastruar.   

Mbani një orar të lirshëm mirëmbajtjeje

Gjithmonë sigurohuni që të pastroni dritaret në një orar gjysmë të rregullt. Gjithashtu, duhet të pastrohen kornizat e dritareve më shpesh sesa kornizat. Megjithatë, ka kuptim të plotë për të kombinuar dy detyra. Nuk ju duhen shumë mjete: një sfungjer i thjeshtë i butë ose një zgjidhje sapuni pastrues i ngrohtë.  

 

Konklusioni  

Dritaret e aluminit janë shumë të qëndrueshme dhe të qëndrueshme. Ato janë korniza rezistente ndaj korrozionit, rezistente ndaj motit dhe rezistente ndaj konsumit që kërkojnë mirëmbajtje minimale. Zgjedhja e kornizave të aluminit nënkupton zgjedhjen e zgjidhjeve me kosto efektive të kornizës së dritareve.   

rekomandohet për ju
nuk ka të dhëna
Merrni kontakt me ne
Dyer dhe dritare profile alumini, dyer dhe dritare nga aliazh alumini produkte të gatshme, sistem perdesh, ju dëshironi, të gjitha këtu! Kompania jonë është e angazhuar në kërkimin dhe zhvillimin dhe prodhimin e dyerve dhe dritareve të aluminit për 20 vjet.
nuk ka të dhëna
CONTACT NE

Personi kontaktues: Leo Lin

Telefoni:86 18042879648

Whatsapp:86 18042879648

E-mail:: info@aluminium-supply.com

Shto: Jo. 17, Workshop Liannanshe, Songgangtang, Shishan Town, Nanhai District, Foshan City

E drejta e autorit © 2022 Foshan WJW Aluminum Co., Ltd. | Harta e faqes Dizenjues nga Lifisherë
detect